Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1PC
Okładka Actua Soccer 3 (PS1)
OkładkaActua Soccer 3 (PS1)

Actua Soccer 3

Actua Soccer 3 to trzecia odsłona cyklu piłkarskich symulacji, stworzonego przez brytyjskie studio deweloperskie Gremlin Interactive. Gracze mają okazję pokierować poczynaniami 10 tys. piłkarzy z 450 klubów futbolowych grających w 25 ligach krajowych.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Actua Soccer 3 Premiera

1gru1998

PC PS1

Gry podobne do Actua Soccer 3

FIFA 2001

ISS Pro Evolution

FIFA 2000

Actua Soccer 3 na PC i PS1 jest trzecią i zarazem ostatnią odsłoną cyklu piłkarskich symulacji w dorobku studia Gremlin Interactive. Twórcy postawili sobie za priorytet udoskonalić rozwiązania z wcześniejszych części serii i uzupełnić je o nowe elementy.

Gracze ponownie mają okazję pokierować piłkarzami swoich ulubionych drużyn. Tym razem w bazie danych znalazły się informacje o czterystu pięćdziesięciu zespołach z dwudziestu pięciu lig krajowych, w których łącznie gra aż dziesięć tysięcy zawodników. Oficjalne licencje federacji piłkarskich pozwoliły twórcom na wykorzystanie autentycznych nazw klubów i nazwisk sportowców.

Twórcy pozostali wierni sprawdzonym mechanizmom rozgrywki z dwóch wcześniejszych odsłon cyklu, ale wzbogacili je o nowe elementy, jak chociażby możliwość korygowania taktyki stosowanej przez formacje drużyny w trakcie meczu. Poprawiono również jakość efektów pogodowych, które mają wpływ nie tylko na warstwę wizualną wirtualnych meczy, ale także zachowanie się piłki i zawodników.

Pod względem technicznym gra bazuje na udoskonalonej wersji silnika graficznego zastosowanego uprzednio w Actua Soccer 2. W warstwie audio zdecydowano się dokonać zmiany jednego z komentatorów. Miejsce Trevora Brookinga zajął Martin O'Neill (dawny manager klubu Celtic Glasgow), który partneruje znanemu z anteny BBC sprawozdawcy sportowemu - Barry'emu Daviesowi. Na ścieżce dźwiękowej Actua Soccer 3 usłyszeć można utwór Robbiego Williamsa Let Me Entertain You.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Actua Soccer 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

Actua Soccer 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 16 MB RAM
  • 50 MB HDD
PC
PS1