Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka ISS Pro Evolution (PS1)
OkładkaISS Pro Evolution (PS1)

ISS Pro Evolution PS1

Kolejna odsłona popularnej serii gier piłkarskich autorstwa tokijskiego oddziału Konami. ISS Pro Evolution przynosi ulepszoną oprawę graficzną, nowe tryby zabawy i szereg niedostępnych wcześniej zagrań dla zawodników. Po raz pierwszy w historii cyklu pojawiają się też kluby.

Sportowe | piłka nożna | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ISS Pro Evolution Premiera PS1

11maja1999

producent: Konami wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do ISS Pro Evolution

FIFA 99

FIFA 2000

Actua Soccer 3

Czwarta odsłona serii gier piłkarskich zapoczątkowanej w 1995 roku na platformie Super Nintendo. ISS Pro Evolution przynosi szereg znaczących usprawnień w mechanice, m.in. nowe opcje dryblingu i rozbudowę mechanizmu podania z klepki. Jednocześnie wprowadza tryb Master League, w którym gracz może stworzyć skład marzeń z ulubionych zawodników.

Mechanika

ISS Pro Evolution to starająca się wiernie oddawać realia dyscypliny trójwymiarowa gra sportowa. Do dyspozycji fanów futbolu oddano w sumie kilkadziesiąt drużyn, w tym wszystkie najważniejsze reprezentacje, jak Brazylia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Anglia, Francja i Argentyna. Dodatkowo po raz pierwszy w cyklu, pojawia się szesnaście klubów, które można prowadzić w dedykowanym trybie Master League. Kadry zespołów, składające się z dwudziestu dwóch piłkarzy, są zgodne ze stanem faktycznym z sezonu 1997/1998. Gracze mogą rywalizować na dziesięciu stadionach, które starają się imitować rzeczywiste obiekty, w rodzaju Wembley czy Stamford Bridge.

Na tle poprzedniczek opisywaną odsłonę wyróżnia szereg nowinek wpływających na mechanikę. Nowe możliwości dryblingu i sztuczki, jak markowanie strzału, a także usprawniony model wymiany podań z klepki znacznie zwiększają możliwości tworzenia akcji bramkowych.

Tryby gry

ISS Pro Evolution oferuje standardowy dla gatunku zestaw trybów. Gracze mogą testować swoje umiejętności w spotkaniach towarzyskich, rywalizować w lidze lub turnieju, a także poświęcić godziny na treningi. Przeciwnikiem może być zarówno sztuczna inteligencja (na jednym z kilku poziomów trudności) jak też inny gracz. Nowością w produkcji jest moduł Master League, w którym przejmuje się rolę trenera wybranego klubu. Za kolejne remisy i zwycięstwa gracze zdobywają punkty, które mogą następnie przeznaczyć na zakup zawodników z innych ekip. W ten sposób możliwe jest stworzenie wymarzonego składu z ulubionych gwiazd futbolu, którym można później rywalizować z innymi pasjonatami w meczach towarzyskich.

Kwestie techniczne

ISS Pro Evolution to trójwymiarowa gra piłkarska, w której autorzy starali się odtworzyć otoczkę towarzyszącą prawdziwym zmaganiom na boiskach. Atmosferę budują m.in. komentujący zmagania Chris James i Terry Butcher. Tytuł jest pozbawiony licencji, więc nazwiska piłkarzy i nazwy klubów są przekręcone, ale twórcy udostępnili moduł edycji, w którym własnoręcznie można nanieść odpowiednie korekty. 

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe ISS Pro Evolution: Odpowiednia dla każdego wieku.