Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS1
Okładka FIFA 2000 (PS1)

FIFA 2000

Kolejna odsłona słynnej serii gier piłkarskich wyprodukowanych przez EA Sports. Tytuł aktywnie wykorzystuje oficjalną licencję Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, FIFA, umożliwiając grę tysiącami zawodników i setkami prawdziwych klubów.

Sportowe | piłka nożna | FIFA

Okładka FIFA 2000 (PS1)

producent: EA Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

9paź1999

PS1

28paź1999

PC

Przygotowana przez EA Sports kolejna część słynnej serii, która przenosi na ekrany konsol i komputerów zmagania piłkarskie. Tytuł przynosi szereg nowości, dzięki którym jeszcze lepiej symuluje zmagania na boiskach.

Mechanika

FIFA 2000 pozwala na grę klubami z szesnastu lig, w tym angielskiej Premier League, hiszpańskiej Primera Division, niemieckiej Bundesligi czy włoskiej Serie A, a także obecnej po raz pierwszy w historii cyklu amerykańskiej Major League Soccer. Do dyspozycji graczy są również pojedyncze kluby z różnych części świata, kilkanaście reprezentacji, a także stworzone specjalnie z myślą o opisywanej edycji zespoły klasyczne. Wśród nich takie legendarne składy, jak drużyna Argentyny z 1978 roku, Węgier z 1954 roku, AC Milan z lat 88/90 i Realu Madryt z połowy XX wieku.

Nowością w tej odsłonie jest możliwość rozgrywania kolejnych sezonów jeden po drugim, a tym samym walki o mistrzostwo kraju, awans do europejskich pucharów czy uniknięcie degradacji do niższej klasy w przypadku słabszych jedenastek. Tytuł pozwala też tradycyjnie organizować własne zmagania w formacie ligowym lub turniejowym i dobierać do nich drużyny według własnych upodobań.

Autorzy dopracowali mechanikę kolizji i fizykę, a także zwiększyli liczbę animacji dla zawodników, co wpływa na bardziej realistyczny obraz meczów. Wprowadzono ciężkie kontuzje, które mogą odnieść piłkarze po szczególnie brutalnych atakach, a także trudniejsze przejęcia piłki i odpychanie ramionami, by walka o futbolówkę bardziej przypominała prawdziwe sytuacje na murawie.

Kwestie techniczne

FIFA 2000 to trójwymiarowa gra piłkarska, która rozwija sprawdzony silnik graficzny o nowe detale. Spotkania komentują John Motson, Mark Lawrenson i Chris Waddle. Na ścieżce dźwiękowej gry znalazły się m.in. utwory Robbiego Williamsa, Apollo 440 czy też Elite Force.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 519 głosów czytelników.

Gry podobne do FIFA 2000

Wymagania wiekowe FIFA 2000

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FIFA 2000

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Historia serii FIFA - część IV
Historia serii FIFA - część IV

wiadomość12 czerwca 2008

Dzisiejszy odcinek będzie odcinkiem specjalnym, a jego temat przewodni brzmi: FIFA na Mistrzostwach Świata. Jak sami dobrze wiecie, co cztery lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a dla EA Sports jest to znakomita okazja do zwiększenia swoich zysków całkiem niewielkim kosztem.

6-lecie Centrum FIFY i super dodatki do FIFA 2005 demo
6-lecie Centrum FIFY i super dodatki do FIFA 2005 demo

wiadomość15 września 2004

Dzisiaj swoje, szóste już urodziny obchodzi, zaprzyjaźniony z nami serwis: Centrum FIFY. Z tej okazji redaktorzy tej witryny przez cały wrzesień szykują przeróżne atrakcje dla wszystkich fanów serii FIFA.

Co w Centrum FIFY piszczy ?

wiadomość13 maja 2003

Ostatnio na największej i najstarszej polskiej stronie o grach z serii FIFA, informującej czytelników już blisko 5 lat „Centrum FIFY”, mają miejsce przeróżne ciekawe wydarzenia. W ten weekend redakcja udostępniła ponownie serwis o starej już FIFE 2001, oprócz tego został powołany do życia specjalny oddział witryny – Centrum Multiplayer, który będzie związany tylko i wyłącznie z rozgrywkami przez Internet w serie gier FIFA.

PC
PS1