Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lethe (PC)

Lethe PC

Przygodowa gra akcji FPP z elementami survival horroru. Głównym bohaterem Lethe jest Rober Dawn, który trafił na opuszczoną, ulokowaną z dala od cywilizacji wyspę.

Przygodowe | FPP | survival horror | skradanki | horror | indie | epizodyczne | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Lethe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1sierpnia2016

1sierpnia2016

Steam

Lethe to niezależna produkcja, reprezentująca gatunek przygodowych gier akcji typu survival horror z widokiem FPP (pierwszoosobowym). Mamy tu do czynienia z debiutanckim dziełem małego greckiego zespołu KoukouStudios. Tytuł ten powstał w formie wypuszczanych kolejno epizodów.

Wcielamy się w postać Roberta Dawna, młodego dziennikarza z powołania. Drogą do kariery ma być dla niego artykuł na temat tajemniczego incydentu, do którego doszło na początku XX wieku w ośrodku farmaceutycznym na pewnej samotnej wyspie z dala od cywilizacji. Nie znalazłszy w archiwach dostatecznej ilości informacji na temat zajścia, bohater postanawia zdobyć je na własną rękę, odwiedzając miejsce wypadku. Tam okazuje się, że ślady katastrofy wciąż są bardzo wyraźne, jednak badanie ich wydatnie utrudniają wynaturzone istoty rezydujące w ośrodku i jego okolicach, które są wrogo nastawione do bohatera.

Tuż po przybyciu na wyspę protagonista wchodzi w kontakt z nieznaną substancją, dzięki czemu nabywa telekinetyczne zdolności. W połączeniu z naturalnymi prawami fizyki są one naszą jedyną metodą radzenia sobie z przeszkodami i niebezpieczeństwami. Dla przykładu, ciemności rozświetlamy, niosąc przed sobą kartonowe pudło, które przedtem podpaliliśmy pochodnią, a we wrogów ciskamy beczkami i ostrymi narzędziami. Niemniej, otwarty konflikt jest tu ostatecznością; nacisk położony został na ukrywanie się przed nieprzyjaciółmi i ciche przemykanie za ich plecami przy jednoczesnym eksplorowaniu kompleksu i odkrywaniu jego tajemnic.

Lethe powstało przy użyciu technologii Unreal Engine 3. Dzięki temu deweloperowi udało się wykreować szczegółową oprawę graficzną, ze sporą liczbą efektów budujących odpowiednio mroczny klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lethe

18+

Wymagania sprzętowe Lethe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.0 GHz, 4 GB, karta grafiki 2 GB GeForce 760 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP(SP3)

Lethe – horror FPP z zabawami fizyką na silniku Unreal Engine
Lethe – horror FPP z zabawami fizyką na silniku Unreal Engine

wiadomość27 listopada 2014

Niezależny zespół KoukouStudios pracuje nad grą Lethe. Będzie to pierwszoosobowy survival horror napędzany technologią Unreal Engine, w którym istotą rozgrywki uczynione zostanie telekinetyczne manipulowanie otoczeniem. Tytuł powstaje z myślą o pecetach i dystrybucji w odcinkach. Premiera Episode One ma nastąpić w 2015 roku.