Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Law & Order: Legacies (PC)
OkładkaLaw & Order: Legacies (PC)

Law & Order: Legacies PC

Gra przygodowa bazująca na popularnym amerykańskim serialu kryminalnym Law & Order. Wcielamy się w rolę detektywa i prowadzimy śledztwo starając się ustalić na podstawie dowodów znalezionych na miejscu zbrodni i przesłuchań świadków kto popełnił przestępstwo.

Przygodowe | kryminalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Law & Order: Legacies Premiera PC

25stycznia2012

producent: Telltale Games wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Law & Order: Legacies to przygodówka stworzona przez studio Telltale Games specjalizujące się w tworzeniu podzielonych na epizody gier z tego gatunku z charakterystyczną, komiksową oprawą graficzną. Tytuł ten opiera się pod względem fabularnym na zapoczątkowanym w latach 90-tych serialu kryminalnym Prawo i porządek. Dzięki wykupionej licencji gracze mają okazję wcielić się w bohaterów znanych z telewizyjnej wersji (m.in. Lenniego Briscoe) i spróbować swoich sił w roli detektywa poszukującego sprawców zbrodni.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru cała rozgrywka składa się z dwóch równie ważnych etapów. Pierwszy z nich polega na oględzinach miejsc zbrodni i przesłuchiwaniu świadków. Na podstawie zgromadzonych dowodów i poszlak gracz musi doprowadzić do zatrzymania podejrzanych o popełnienie przestępstwa. Następnie udajemy się na salę sądową, gdzie podejmujemy ostateczną decyzję o tym, kto jest winny, a kogo należy wypuścić na wolność. Od zachowania gracza podczas rozprawy zależy ogłoszony przez ławę przysięgłych wyrok.

Każdy z siedmiu przygotowanych epizodów dotyczy innej sprawy. Przykładowo w jednym z nich próbujemy rozwikłać zagadkę zamordowanej pokojówki, która to zbrodnia okaże się sięgać znacznie wyższych szczebli niż mogło się to początkowo wydawać.

Pod względem oprawy graficznej gra Law & Order: Legacies ponownie wykorzystuje charakterystyczną stylistykę znaną z poprzednich produkcji studia Telltale Games, takich jak Back to the Future czy Jurassic Park, choć projekty postaci wyglądają mniej karykaturalnie. W pewnym stopniu twórcy skorzystali również z doświadczenia zdobytego podczas prac nad tytułami opartymi na innym popularnym serialu kryminalnym – CSI.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Law & Order: Legacies: Odpowiednia dla każdego wieku.

Law & Order: Legacies Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza); 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7