Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS5XONESwitchXSX
Okładka Last Stop (PC)
OkładkaLast Stop (PC)

Last Stop

Trójwymiarowa gra przygodowa, w której poznajemy trzy połączone ze sobą opowieści z perspektywy trzech postaci. Akcja Last Stop toczy się we współczesnym Londynie. Za produkcję odpowiada studio Variable State, zaś wydawcą jest Annapurna Interactive.

Przygodowe | TPP | thriller | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last Stop Premiera

22lip2021za 38dni

PC XONE PS4 PS5 Switch XSX

Gry podobne do Last Stop

12 Minutes

Twin Mirror

The Council

Last Stop jest grą przygodową, w której naszym głównym zadaniem jest poznawanie fabuły. Produkcja oferuje trzy opowieści o nieznajomych, których losy splatają się w wyniku pewnego nadnaturalnego wydarzenia. Za opracowanie tego tytułu odpowiada studio Variable State (twórcy udanej gry Virginia). Wydawcą jest firma Annapurna Interactive (m.in. What Remains of Edith Finch czy Outer Wilds).

Fabuła

Akcja Last Stop rozgrywa się we współczesnym Londynie. Trójka nieznajomych osób wplątuje się w sytuację powiązaną z pewnym nadnaturalnym wydarzeniem. Historia każdego z nich stanowi oddzielny akt, który jednak łączy się w pewien sposób z pozostałymi. Poznając wszystkie elementy układanki, odkryjemy sekrety bohaterów i dowiemy się, co ich łączy.

Mechanika

Last Stop jest dość klasyczną, trójwymiarową grą przygodową, w której akcję obserwujemy z różnych perspektyw - kamera porusza się, by ukazać nam rzeczy, które są ważne w danym momencie. Zabawa polega na poruszaniu się po lokacjach, używaniu przedmiotów, a także rozmawianiu z innymi bohaterami.

W czasie gry kontrolujemy trzy odmienne postacie - mężczyznę o imieniu John, nastolatkę Donnę oraz tajemniczą kobietę znaną jako Meena. Gra pozwala nam kształtować opowieść poprzez dokonywane wyborów odpowiednich kwestii dialogowych.

Tryby gry

W Last Stop możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj kampania fabularna podzielona na kilka aktów.

Kwestie techniczne

Last Stop posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną, która jest utrzymana w nieco komiksowej stylistyce. Budzące skojarzenia z filmem animowanym projekty postaci i lokacji nie są nadmiernie szczegółowe, ale mają swój charakter i dobrze pasują do klimatu gry. W czasie zabawy towarzyszy nam ścieżka dźwiękowa stworzona przez zdobywcę nagrody BAFTA, Lyndona Hollanda.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Last Stop: 12+

PC
XONE
PS4
PS5
Switch
XSX