Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Lamplight City (PC)

Lamplight City

Wyprodukowana we współpracy studia Grundislav Games z firmą Wadjet Eye Games klasyczna przygodówka point-and-click w pixelartowym stylu retro. W Lamplight City gracz trafia do fikcyjnego miasta New Bretagne, przywodzącego na myśl wiktoriański Londyn.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | 2D | indie | XIX wiek

Okładka Lamplight City (PC)

data premiery gry:

13wrz2018

PC

28paź2020

iOS

Lamplight City na PC jest klasyczną przygodówką typu point-and-click, za której stworzenie odpowiada Grundislav Games. Wydanie tej produkcji wzięła na swoje barki firma Wadjet Eye Games, mająca na koncie między innymi ciepło przyjęte Primordia czy Technobabylon.

Fabuła

W Lamplight City gracz trafia do fikcyjnego miasta New Bretagne, które pod względem estetyki przywodzi na myśl Anglię epoki wiktoriańskiej. Głównym bohaterem omawianego tytułu jest Miles Fordham — prywatny detektyw, mający doświadczenie na stanowisku policyjnego śledczego. Opowiedziana w grze historia koncentruje się na rozwiązaniu zagadki morderstwa dawnego partnera protagonisty, który przemawia do niego zza grobu.

Inspirację dla twórców stanowiły prace Karola Dickensa oraz Edgara Allana Poe.

Mechanika

Intryga została podzielona na pięć zróżnicowanych spraw. Każda z nich pełna jest fałszywych tropów i potencjalnych podejrzanych, a podjęte przez nas decyzje mogą nie tylko prowadzić do odmiennych zakończeń, ale też nieść ze sobą rozmaite, długofalowe konsekwencje. Schemat rozgrywki w Lamplight City na PC nie odbiega od standardów, do jakich przyzwyczaiły graczy inne gry przygodowe. Przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs idzie jednak w parze z absencją ekwipunku, w jakim zazwyczaj przechowuje się dowody — informacje o poszlakach zapisywane są w podręcznym notatniku.

Zabawa koncentruje się na zwiedzaniu ulic i domostw tytułowego miasta, przepytywaniu świadków i pozyskiwaniu materiału dowodowego. Do eksploracji zachęca zróżnicowana estetyka poszczególnych dzielnic: bogate Gascogne wzorowane jest na nowoorleańskim French Quarter, z kolei Worcester zamieszkuje klasa robotnicza.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Lamplight City jest unikatowa oprawa graficzna, zrealizowana w stylistyce pixel art. Mimo wynikającej z konwencji prostoty, zarówno poszczególne elementy otoczenia, jak i modele postaci, mogą pochwalić się bogactwem detali.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Lamplight City

Wymagania wiekowe Lamplight City

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Lamplight City

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows ME
PC
iOS