Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCXSX
Okładka Lab Rat (PC)
OkładkaLab Rat (PC)

Lab Rat

Gra logiczna stylizowana na twór Sztucznej Inteligencji. W Lab Rat wcielamy się w "wolontariusza", który w ramach nietypowego eksperymentu rozwiązuje coraz trudniejsze łamigłówki. Wszystko po to, by w oparciu o jego poczynania AI mogła ukształtować swoje poglądy nt. ludzkości.

Logiczne | science fiction | humorystyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lab Rat Premiera

2022

PC XSX

Gry podobne do Lab Rat

Half-Life 2

The Talos Principle

Filament

Lab Rat jest grą logiczną stylizowaną na dzieło Sztucznej Inteligencji, opracowane w drodze tak zwanego uczenia maszynowego. Produkcja została stworzona przez niezależne studio Chump Squad, a czuwały nad nią takie osoby, jak Gwen Frey (Kine, The Flame in the Flood), Mike Snight (BioShock Infinite) czy Matthew Burns (Eliza).

Fabuła

W Lab Rat wcielamy się w jednego z wolontariuszy, który decyduje się na udział w nietypowym eksperymencie. Polega on na rozwiązywaniu coraz bardziej skomplikowanych łamigłówek pod okiem zaawansowanej Sztucznej Inteligencji. Ta na podstawie danych zebranych w trakcie rozwikływania zagadek, a także w oparciu o opinie poszczególnych uczestników badania, będzie mogła ukształtować swoje poglądy na temat ludzkości. Choć wszystko to brzmi nader niewinnie, szybko okazuje się, że wspomniana SI nie ma dobrych zamiarów, a ludzie bynajmniej nie są dla niej czystymi kartami, które dopiero musi zapełnić.

Mechanika

W Lab Rat akcję ukazano z lotu ptaka. Na grę składa się ponad osiemdziesiąt łamigłówek o rosnącym poziomie trudności. W trakcie rozgrywki przychodzi nam przesuwać po planszach różnorodne obiekty, a także manipulować wiązkami laserów oraz elektrycznością. Po uporaniu się z każdą zagadką otrzymujemy dostęp do wewnętrznej analizy przygotowanej przez SI, która pozwala nam sprawdzić statystyki innych graczy, wyrazić swoją opinię na temat zawartości danego etapu oraz zapoznać się z odpowiedziami udzielonymi przez innych uczestników zabawy.

Kwestie techniczne

Lab Rat posiada przyjemną dla oka grafikę utrzymaną w surowej, futurystycznej stylistyce. Wśród barw dominują odcienie niebieskiego, na których tle wyraźnie odcinają się nieliczne elementy oprawy pokolorowane na żółto, jak wiązki laserów czy strój głównego bohatera.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Lab Rat: Odpowiednia dla każdego wieku.

Lab Rat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
XSX