Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej (PC)

Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej PC

Gra familijna. Wcielamy się w postać nastoletniej dziewczynki i opiekujemy się własnym koniem, przy okazji rozwiązując problemy tytułowej Akademii Jazdy Konnej.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej (PC)

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca2009

12czerwca2009

pudełko PL

Konie i Kucyki: Akademia jazdy konnej to gra dla dzieci w wieku od siedmiu lat, stawiająca młodych sympatyków elektronicznej rozrywki przed okazją do obcowania z czworonożnymi zwierzakami. Warto dodać, że w serii Konie i kucyki ukazało się też kilka innych tytułów, między innymi Najlepsi przyjaciele.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać nastoletniej Pauliny Maj. Główna bohaterka po powrocie z wakacyjnego wypoczynku dowiaduje się, że tytułowa Akademia Jazdy Konnej znajduje się w niebezpieczeństwie i rozpoczyna własne śledztwo, dążąc do rozwikłanie intrygi.

Sterowana przez nas postać spotyka wiele postaci niezależnych, z którymi może prowadzić rozmowy, lecz to konie znajdują się w centrum zainteresowania. Najwięcej czasu spędzamy na sprawowaniu troskliwej opieki nad wybranym przez siebie koniem, na wspólnych przejażdżkach oraz na trenowaniu zwierzęcia pod kątem występów przed szerszą publicznością. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać pomiędzy kilkoma różnymi dyscyplinami, a mianowicie dążyć do specjalizacji między innymi w skokach, ujeżdżaniu czy jeździe westernowej. Rozgrywkę uzupełniają ciekawe mini-gry, wśród których nie zabrakło zabaw z młodymi źrebakami czy poszukiwania skarbów.

Na oprawę wizualną gry składają się w głównej mierze staranne animacje znajdujących się w świecie gry koni, a ponadto przewidziano możliwość zmiany ich wyglądu (m.in. inne umaszczenie czy kolor grzywy). Producent do naszej dyspozycji oddał między innymi rozległe tereny równinne, po których możemy się swobodnie przemieszczać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Gry podobne do Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej

Wymagania wiekowe Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej

odpowiednia dla każdego wieku