Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Horse and Pony: The Riding Academy (PC)
OkładkaHorse and Pony: The Riding Academy (PC)

Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej PC

Horse and Pony: The Riding Academy

Gra familijna. Wcielamy się w postać nastoletniej dziewczynki i opiekujemy się własnym koniem, przy okazji rozwiązując problemy tytułowej Akademii Jazdy Konnej.

Symulacje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej Premiera PC

12czerwca2009

pudełko PL

12czerwca2009

producent: dtp young entertainment wydawca: dtp AG / Anaconda wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej

Kocham Konie 2

Barbie Horse Adventures Mystery Ride

Petz: Horsez 2

Konie i Kucyki: Akademia jazdy konnej to gra dla dzieci w wieku od siedmiu lat, stawiająca młodych sympatyków elektronicznej rozrywki przed okazją do obcowania z czworonożnymi zwierzakami. Warto dodać, że w serii Konie i kucyki ukazało się też kilka innych tytułów, między innymi Najlepsi przyjaciele.

W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać nastoletniej Pauliny Maj. Główna bohaterka po powrocie z wakacyjnego wypoczynku dowiaduje się, że tytułowa Akademia Jazdy Konnej znajduje się w niebezpieczeństwie i rozpoczyna własne śledztwo, dążąc do rozwikłanie intrygi.

Sterowana przez nas postać spotyka wiele postaci niezależnych, z którymi może prowadzić rozmowy, lecz to konie znajdują się w centrum zainteresowania. Najwięcej czasu spędzamy na sprawowaniu troskliwej opieki nad wybranym przez siebie koniem, na wspólnych przejażdżkach oraz na trenowaniu zwierzęcia pod kątem występów przed szerszą publicznością. W tym ostatnim przypadku możemy wybierać pomiędzy kilkoma różnymi dyscyplinami, a mianowicie dążyć do specjalizacji między innymi w skokach, ujeżdżaniu czy jeździe westernowej. Rozgrywkę uzupełniają ciekawe mini-gry, wśród których nie zabrakło zabaw z młodymi źrebakami czy poszukiwania skarbów.

Na oprawę wizualną gry składają się w głównej mierze staranne animacje znajdujących się w świecie gry koni, a ponadto przewidziano możliwość zmiany ich wyglądu (m.in. inne umaszczenie czy kolor grzywy). Producent do naszej dyspozycji oddał między innymi rozległe tereny równinne, po których możemy się swobodnie przemieszczać.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 111 głosów czytelników.

Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej cena w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Konie i kucyki: Akademia jazdy konnej: Odpowiednia dla każdego wieku.