Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Konami Kids Playground: Dinosaurs Shapes & Colors (PS2)

Konami Kids Playground: Dinosaurs Shapes & Colors PS2

Kolejna gra z serii Konami Kids Playground, przeznaczona dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Tym razem dziecko uczy się rozpoznawania kolorów i kształtów, bawiąc się z tytułowymi dinozaurami.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Konami Kids Playground: Dinosaurs Shapes & Colors (PS2)

producent: ImaginEngine

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dinosaurs Shapes & Colors to jeden z tytułów sprzedawanych w ramach przygotowanej przez firmę ImaginEngine serii Konami Kids Playground. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych produktów z tego cyklu, mamy do czynienia z grą o charakterze edukacyjnym. Grupą docelową dla Dinosaurs Shapes & Colors są dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat. Równocześnie warto zaznaczyć, iż gra wyróżnia się bardzo nietypowym sterowaniem. Nie jest to bowiem klasyczny joypad, będący na wyposażeniu każdej konsoli. Zamiast tego używamy oddzielnie nabywanej maty. Na urządzeniu tym znajduje się kilka reagujących na nacisk pól, dzięki którym możemy komunikować się z konsolą. Dinosaurs Shapes & Colors przygotowano został wyłącznie na potrzeby użytkowników konsoli PS2.

Tematem przewodnim Dinosaurs Shapes & Colors są pojawiające się w tytule dinozaury. W poznawaniu kolejnych atrakcji gry towarzyszy nam jeden z czterech przyjaźnie nastawionych gadów – Rex, Bronto, Steg oraz Dac. Jeśli zaś chodzi o walory edukacyjnego opisywanego produktu, dziecko możemy przede wszystkim dokształcać w zakresie rozpoznawania kolorów oraz określonych kształtów obiektów.

Dinosaurs Shapes & Colors oferuje bardzo zbliżone podejście do innych tytułów z tego cyklu. W równym stopniu postarano się bowiem ukazać znaczenie zabawy oraz nauki. Wykorzystując wspomnianą wcześniej matę, przystępujemy do jednej z dwunastu różnych mini-gier. Dotykając odpowiednich pól urządzenia wykonujemy akcje czy wybieramy pożądane elementy. Warto też dodać, iż poziom trudności każdej z mini-gier możemy dostosować do wieku dziecka.

Wizualnie Dinosaurs Shapes & Colors prezentuje się podobnie do innych gier z tego cyklu. Przeważnie przemieszczamy się po statycznych planszach, choć nie zabrakło też etapów rozgrywanych w trójwymiarowym środowisku. Mogą to być na przykład przerywniki wymagające podnoszenia mijanych po drodze przedmiotów. Do nawigacji wykorzystujemy duże i czytelne ikony. Symbolizują one zazwyczaj znajdujące się na macie przyciski.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Konami Kids Playground: Dinosaurs Shapes & Colors

Wymagania wiekowe Konami Kids Playground: Dinosaurs Shapes & Colors

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Konami Kids Playground: Dinosaurs Shapes & Colors

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
  • mata