Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Kingsport Festival (AND)
OkładkaKingsport Festival (AND)

Kingsport Festival

Mobilna adaptacja stołowej gry planszowej. Projekt został zainspirowany opowiadaniem Święto (ang. Festival) autorstwa Howarda Phillipsa Lovecrafta, będącym jedną z pierwszych historii przynależących do tzw. mitologii Cthulhu.

Strategiczne | planszowe | horror | mitologia Cthulhu

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kingsport Festival Premiera

7sty2015

AND

31sty2015

iOS

producent: iNigma wydawca: iNigma

Wydana na Androida gra Kingsport Festival, czyli mobilna planszówka zainspirowana twórczością mistrza horroru Howarda Phillipsa Lovecrafta. Tytuł opracowało studio Enigma.

Kingsport Festival stanowi adaptację stołowej planszówki pod tym samym tytułem. Zarówno wersja papierowa, jak i mobilna pełnymi garściami czerpią z opowiadania Festival, w naszym kraju znanego jako Święto, opublikowanego w piśmie Weird Tales w styczniu 1925 roku. Była to jedna z pierwszych historii należących do mitologii Cthulhu. Fabuła gry obraca się wokół tajemnego rytuału, organizowanego w portowym mieście Kingsport raz na sto lat. Podczas niego wędrowcy zostają wezwani, aby wziąć udział w zaklęciu, które przywoła do naszego świata kosmiczne koszmary, żyjące w odległych ciemnościach pustki gwiezdnej.

Kingsport Festival oferuje rzadką okazję wcielenia się w czarne charaktery. Gracze kontrolują bowiem wodza jednego z plugawych kultów. Jego zadaniem jest gromadzenie zaklęć i cennych przedmiotów, a następnie wykorzystanie ich do podbicia miasta Kingport oraz pokonania konkurencyjnych złych organizacji.

Podczas zabawy gracze mogą przywoływać kosmiczne koszmary, które pomogą w zrealizowaniu ich ambicji oraz zapewnią dostęp do magicznych darów. Kluczową rolę odgrywa także wykorzystywanie starych ksiąg pozwalających rzucać niebezpieczne zaklęcia. Jednocześnie gracze muszą uważać, aby nie postradać zmysłów, gdyż każdy kontakt z obcymi bytami przybliżać będzie ich coraz bardziej do szaleństwa. Ponadto sporym zagrożeniem są siły dobra w postaci ludzkich śledczych, którzy nie spoczną dopóki nie pokrzyżują naszych planów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Kingsport Festival: 12+

iOS
AND