Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka King's Table: The Legend of Ragnarok (PC)

King's Table: The Legend of Ragnarok PC

King's Table: The Legend of Ragnarok to strategia turowa, będąca adaptacją tradycyjnej, skandynawskiej gry planszowej - Hnefatafl. Rozgrywka w dużym stopniu przypomina partię szachów, wymagając od uczestników umiejętności logicznego myślenia i planowania działań.

Strategiczne | turowe | planszowe | mitologia nordycka

PC Windows
Okładka King's Table: The Legend of Ragnarok (PC)

producent: Imagitec Design

wydawca: Gametek

wydawca PL: Mirage Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30czerwca1993

30czerwca1993

pudełko PL

King's Table: The Legend of Ragnarok to próba przeniesienia tradycyjnej skandynawskiej gry planszowej Hnefatafl, której korzenie sięgają wczesnego średniowiecza, do świata komputerowej rozrywki. Wyzwania podjęła się ekipa studia Imagitec Design pod kierunkiem Nigela Kershawa.

Rozgrywka bazuje na zasadach historycznego pierwowzoru - zmagania toczą się na kwadratowej planszy o rozmiarze 11 x 11 pól. Jeden z uczestników wciela się w rolę obrońcy, sprawując kontrolę nad umieszczoną w centralnym punkcie (na tronie) figurą Odyna oraz chroniącymi go trzynastoma białymi pionami. Jego zadaniem jest przeprowadzenie Odyna do jednego z narożników planszy. Atakujący dysponuje 20 czarnymi pionami umieszczonymi na bokach planszy i próbuje otoczyć Odyna z czterech lub z trzech stron, jeśli czwarty kierunek zamyka opuszczony tron.

W każdej turze gracz może przemieścić tylko jedną figurę, ruch możliwy jest na dowolną odległość w linii pionowej, poziomej lub ukośnej - podobnie jak ruch królowej w szachach. Nie można jednak przeskakiwać nad innymi figurami, ani zakończyć ruchu na zajętym polu. Figura zostaje wyeliminowana, jeśli jest otoczona z dwóch stron.

Twórcy pokusili się również o kilka innowacyjnych rozwiązań; dotyczy to przede wszystkim wprowadzenia dodatkowych figur o specjalnych umiejętnościach - w kilku przypadkach stanowią one bezpośrednie zapożyczenie z szachów.

Oprawa graficzna King's Table: The Legend of Ragnarok nie odbiega jakością wykonania od konkurencyjnych produkcji np. z serii Battle Chess. Na uwagę zasługuje spora ilość animacji, a także zabawne sylwetki przeciwników kontrolowanych przez komputerową sztuczną inteligencję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do King's Table: The Legend of Ragnarok

Wymagania wiekowe King's Table: The Legend of Ragnarok

odpowiednia dla każdego wieku