Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chessmaster 6000 (PC)
OkładkaChessmaster 6000 (PC)

Chessmaster 6000 PC

Kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych symulatorów szachowych. Bierzemy udział w rankingowych meczach z blisko setką wirtualnych przeciwników charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem umiejętności oraz stylem gry.

Logiczne | szachy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chessmaster 6000 Premiera PC

30września1998

producent: Mindscape wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chessmaster 6000

Chessmaster 10000

Chess

Fritz 10

Chessmaster 6000 to kolejna odsłona symulatora poświęconego najsłynniejszej grze strategicznej świata, czyli szachom. Twórcy ze studia Minescape jak zwykle pokusili się o szereg usprawnień w stosunku do poprzedniej części. Produkcja ta jest skierowana zarówno do amatorów, jak i zaawansowanych szachistów mających za sobą wiele godzin spędzonych nad planszą.

Głównym trybem zabawy są mecze rankingowe. Na początku tworzymy własnego zawodnika, a następnie rozpoczynamy pojedynki z prawie setką wirtualnych rywali. Każdy z nich posiada własne zdjęcie, krótką notkę biograficzną oraz, co najważniejsze, unikatowy styl gry. Wraz z kolejnymi sukcesami pniemy się po szczeblach listy rankingowej dążąc do zdobycia pozycji numer jeden.

Gracze dopiero rozpoczynający zabawę ze światem szachów mogą skorzystać z wbudowanego samouczka, który został przygotowany przez znanego eksperta, autora licznych książek poświęconych tej tematyce, Bruce’a Pandolfiniego. W grze Chessmaster 6000 nie brakuje również opcji prześledzenia bogatej, obejmującej przeszło trzydzieści tysięcy pozycji, listy historycznych spotkań uzupełnionych o komentarz samego Josha Waitzkina.

Do dyspozycji użytkowników oddano kilkanaście zróżnicowanych pod względem wizualnym zestawów szachowych. Obejmują one zarówno klasyczne, dwuwymiarowe ikony, jak i bardziej urozmaicone trójwymiarowe modele oparte przykładowo na stylu napoleońskim. Obok planszy znajdują się dodatkowe okienka zawierające między innymi historię zagrań czy listę zbitych pionków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Chessmaster 6000: Odpowiednia dla każdego wieku.