Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Chessmaster 6000 (PC)

Chessmaster 6000 PC

Kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych symulatorów szachowych. Bierzemy udział w rankingowych meczach z blisko setką wirtualnych przeciwników charakteryzujących się zróżnicowanym poziomem umiejętności oraz stylem gry.

Logiczne | szachy

PC Windows
Okładka Chessmaster 6000 (PC)

producent: Mindscape

wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września1998

Chessmaster 6000 to kolejna odsłona symulatora poświęconego najsłynniejszej grze strategicznej świata, czyli szachom. Twórcy ze studia Minescape jak zwykle pokusili się o szereg usprawnień w stosunku do poprzedniej części. Produkcja ta jest skierowana zarówno do amatorów, jak i zaawansowanych szachistów mających za sobą wiele godzin spędzonych nad planszą.

Głównym trybem zabawy są mecze rankingowe. Na początku tworzymy własnego zawodnika, a następnie rozpoczynamy pojedynki z prawie setką wirtualnych rywali. Każdy z nich posiada własne zdjęcie, krótką notkę biograficzną oraz, co najważniejsze, unikatowy styl gry. Wraz z kolejnymi sukcesami pniemy się po szczeblach listy rankingowej dążąc do zdobycia pozycji numer jeden.

Gracze dopiero rozpoczynający zabawę ze światem szachów mogą skorzystać z wbudowanego samouczka, który został przygotowany przez znanego eksperta, autora licznych książek poświęconych tej tematyce, Bruce’a Pandolfiniego. W grze Chessmaster 6000 nie brakuje również opcji prześledzenia bogatej, obejmującej przeszło trzydzieści tysięcy pozycji, listy historycznych spotkań uzupełnionych o komentarz samego Josha Waitzkina.

Do dyspozycji użytkowników oddano kilkanaście zróżnicowanych pod względem wizualnym zestawów szachowych. Obejmują one zarówno klasyczne, dwuwymiarowe ikony, jak i bardziej urozmaicone trójwymiarowe modele oparte przykładowo na stylu napoleońskim. Obok planszy znajdują się dodatkowe okienka zawierające między innymi historię zagrań czy listę zbitych pionków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Chessmaster 6000

odpowiednia dla każdego wieku