Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS2
Okładka Kessen III (PS2)
OkładkaKessen III (PS2)

Kessen III PS2

Trzecia część bardzo złożonej gry strategicznej, której akcja osadzona została w feudalnej Japonii. Dowodzimy armiami, wydając rozkazy zarówno na mapie globalnej, jak i polu bitwy.

Strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kessen III Premiera PS2

22lutego2005

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Trzecia już część cenionej przez graczy serii skomplikowanych strategii. Podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji, mamy tu do czynienia z produktem w dość wyraźny sposób nawiązującym do prawdziwych wydarzeń z naszej historii. Tym razem w centrum zainteresowania znajduje się żyjący w XVI wieku japoński przywódca Obu Nobunaga. Mężczyzna ten zainicjował bunt, mający na celu zjednoczenie rozbitego na feudalne księstwa kraju. Za produkcję i wydanie gry ponownie odpowiedzialny jest koncern Koei, znany również dzięki takim seriom jak Dynasty Warriors, Romance of the Three Kingdoms, czy Samurai Warriors. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku dwóch poprzednich odsłon serii, opisywana gra ukazała się wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Nie zawarto też w niej żadnych trybów sieciowych.

W przeciwieństwie do poprzednich części Kessena, w których zajmowaliśmy się dowodzeniem całymi armiami, tym razem postawiono przybliżyć grę do wspomnianej już wcześniej serii Dynasty Warriors. W rezultacie koncentrujemy się na dowodzeniu mniejszymi oddziałami. Do dyspozycji gracza oddano wielu różnych generałów i to wyłącznie od naszych decyzji zależy do jakich zadań zostaną oni przyporządkowani. Warto jednocześnie dodać, iż generałowie mają określone specjalizacje, co przekłada się także na określone umiejętności i zagrania taktyczne, z których możemy korzystać. Proces planowania odbywa się jeszcze przed właściwą bitwą. Jak można się łatwo domyślić, odgrywa on bardzo istotną rolę.

W głównym trybie gry do rozegrania mamy ponad 50 bitew. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż gracz bezpośrednio dowodzi tylko jedną drużyną. Pozostała część armii wykonuje bowiem czynności zgodnie z tym co zostało ustalone jeszcze przed rozpoczęciem batalii. Gracz może jednak korzystać z ogólnej mapy bitwy, tak aby zmieniać swoje decyzje czy też wybierać inny oddział, którym zdecyduje się osobiście pokierować. W miarę rozwoju zabawy istnieje możliwość odblokowania nowych elementów gry. Są to między innymi nowi generałowie, czy też niedostępne wcześniej misje, które będzie można rozegrać. Wizualnie gra prezentuje się dość przeciętnie. Należy jednak dodać, iż na ekranie niejednokrotnie widocznych jest kilkaset różnych oddziałów.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kessen III

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Kessen III Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci