Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Kengo Zero (X360)
OkładkaKengo Zero (X360)

Kengo: Legend of the 9 X360

Kengo Zero

Kengo Zero to czwarta już część serii bijatyk, która zadebiutowała w 2000 roku na konsoli PlayStation 2 i traktowana jest jak duchowy spadkobierca wydanego na PSOne Bushido Blade.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kengo: Legend of the 9 Premiera X360

13września2007

producent: Genki wydawca: Majesco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kengo: Legend of the 9

Rumble Roses XX

Dead or Alive 4

Samurai Warriors 2

Kengo Zero to czwarta już część serii bijatyk, która zadebiutowała w 2000 roku na konsoli PlayStation 2 i traktowana jest jak duchowy spadkobierca wydanego na PSOne Bushido Blade. Już wtedy koncentrowała się na walkach samurajów, a wraz z najnowszą odsłoną, Zero, nie uległo to zmianie.

W grze możemy wcielić się w dziewięciu znanych z japońskich opowieści wojowników: Musashi Miyamoto, Jubei Yagyu, Sanako Chiba, Ittosai Ito, Izo Okada, Soji Okita, Kojiro Sasaki, Ryoma Sakamoto oraz Yasubi Horibe. Każdy bohater posiada oddzielną historię, ciosy specjalne oraz atrybuty, które można rozbudowywać wraz z postępem w rozgrywce. Już na samym początku możemy dostosować ulubioną postać do swoich potrzeb – nadać jej imię, wybrać postawę podczas walki, przypisać konkretną broń i przedmioty.

Kengo Zero oferuje cztery zróżnicowane tryby rozgrywki. Main Mode pozwala wcielić się w jedną z postaci, poznać jej historię i powiązania z pozostałymi bohaterami. Tryb misji to przechodzenie dziesięciu poziomów gry na czas. Combat Mode umożliwia pojedynki dwóm graczom, którzy mogą zmierzyć się ze sobą w bezpośrednim starciu. Jest jeszcze opcja związana z Xbox Live – możemy wysyłać swoich wytrenowanych wcześniej samurajów do bezpośrednich pojedynków z postaciami innych graczy.

Podczas przechodzenia gry można zbierać specjalne sfery, dzięki którym da się rozbudowywać statystyki swojej postaci (zdrowie, siła ataku, wytrzymałość, obrona). W miarę postępu w rozgrywce odkrywamy również dodatkowe specjalne ruchy i możliwe staje się układanie sekwencji ciosów wedle własnego uznania. Nie zabrakło błyskawicznych zabójstw („instant kill”), które można wykonać wykorzystując dające nam przewagę elementy otoczenia. Dzięki możliwościom Xboxa 360, gra pracuje w wysokiej rozdzielczości i prezentuje się o wiele lepiej od poprzedniczek. Tak zaawansowanych efektów świetlnych, dużych przestrzeni i dopracowanych modeli postaci nie widzieliśmy we wcześniejszych odsłonach serii.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Kengo: Legend of the 9

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.