Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS5XSXSwitchPS4XONE
Okładka Kaiju Wars (PC)
OkładkaKaiju Wars (PC)

Kaiju Wars

Strategia turowa, w której stawiamy czoła tytułowym potworom. W Kaiju Wars toczymy potyczki z pięcioma monstrami, przeciwko którym rzucamy czołgi, myśliwce czy wreszcie gigantyczne mechy. Tytuł oferuje rozbudowaną kampanię oraz lokalny tryb multiplayer.

Strategiczne | turowe | taktyczne | elementy RPG | 2D | na 2 osoby | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kaiju Wars Premiera

28kwi2022

PC

Gry podobne do Kaiju Wars

Into the Breach

Wargroove

Tiny Metal

Kaiju Wars jest strategią turową, w której stawiamy czoła tytułowym potworom. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Foolish Mortals.

Fabuła

Kaiju Wars zabiera nas w podróż do świata, w którym gigantyczne monstra przewyższające rozmiarami wieżowce sieją popłoch na ulicach miast. Dodatkowo pojawieniu się gigantów towarzyszą trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów i potężne tsunami. W trakcie rozgrywki wcielamy się w dowódcę, którego zadaniem jest powstrzymywanie potworów, dopóki pracującym w laboratoriach naukowcom nie uda się opracować serum mającego raz na zawsze uporać się z zagrożeniem.

Mechanika

W Kaiju Wars akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Podczas zabawy dowodzimy siłami starającymi się zatrzymać atakujące monstra. W grze pojawia się pięć typów potworów, które zróżnicowano pod kątem wyglądu i sposobów ataku. Wśród nich znajdziemy między innymi przerośnięte gady oraz goryla wyglądającego niczym filmowy King Kong. Do naszej dyspozycji oddano natomiast czołgi i myśliwce, a także eksperymentalne jednostki, jak działa laserowe, promienie zamrażające oraz olbrzymie mechy.

Starcia toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie równie ważne, co umiejętne wykorzystywanie poszczególnych jednostek, jest opracowanie skutecznej taktyki. Kaiju poruszają się w dość przewidywalny sposób, kierując się od budynku do budynku. Można to wykorzystać na własną korzyść, wznosząc na ich drodze bazy wojskowe czy lotniska, by odwrócić uwagę potężnych adwersarzy. Niemniej, prędzej czy później celem gigantów stają się nasze laboratoria, toteż musimy ciągle mieć się na baczności i być przygotowani na konieczność przeprowadzenia szybkiej ewakuacji takich placówek (przy pomocy ciężarówek, łodzi lub samolotów). Sprawę komplikuje fakt, że Kaiju nie można zabić, a jedynie spowolnić lub zmusić do odwrotu.

Choć potwory stopniowo ewoluują, rosnąc w siłę, zyskując nowe umiejętności i stając się coraz groźniejszymi wrogami, nasze jednostki również rozwijają się z misji na misję. Zapewniając rozmaite ulepszenia swoim podkomendnym, czynimy ich coraz skuteczniejszymi maszynami do eliminacji potworów.

Tryby gry

Kaiju Wars oferuje rozbudowaną kampanię fabularną oraz lokalny tryb multiplayer, w którym jeden gracz wciela się w Kaiju, a drugi przejmuje kontrolę nad jednostkami próbującymi go powstrzymać. Ponadto w grze zaimplementowano rozbudowany edytor pozwalający tworzyć własne mapy i scenariusze, którymi następnie można dzielić się z całą społecznością.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Kaiju Wars utrzymano w oldskulowej stylistyce; dopełnieniem pixelartowej grafiki jest chiptune’owy soundtrack zagrzewający do walki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Kaiju Wars cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Kaiju Wars: 12+

Kaiju Wars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch