Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Kabus 22 (PC)

FearZone: Strefa 22 PC

Kabus 22

FearZone: Strefa 22 to trzecioosobowa gra akcji utrzymana w klimatach survival horroru. Pozycja zaprojektowana przez tureckie studio Son Isik czerpie inspiracje z takich dzieł gatunku, jak serie Silent Hill oraz Resident Evil.

Akcji | survival horror

PC Windows
Okładka Kabus 22 (PC)

producent: Son Isik Ltd.

wydawca: Merscom

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9kwietnia2007

24sierpnia2007

pudełko PL

FearZone: Strefa 22 to trzecioosobowa gra akcji utrzymana w klimatach survival horroru. Pozycja zaprojektowana przez tureckie studio Son Isik czerpie inspiracje z takich dzieł gatunku, jak serie Silent Hill oraz Resident Evil.

Akcja opisywanego produktu przenosi nas do tytułowej Strefy 22, będącej jedną z mrocznych dzielnic Istambułu. Naszpikowany przerażającymi monstrami rejon to miejsce, do którego na własną odpowiedzialność wchodzi trójka głównych bohaterów: Demir, Ebru oraz Inzar. Ich zadaniem jest bezustanna walka z potworami zamieszkującymi ponad sto poziomów, a cała podróż odbywa się w czterech różnorodnych lokacjach.

Każda z postaci, nad jakimi możemy objąć kontrolę, dysponuje odmiennymi zdolnościami bojowymi. Najciekawiej pod tym względem prezentuje się Inzar, gdyż jako jedyny potrafi korzystać z sześciu rodzajów zaklęć. W odróżnieniu od 26-letniej Ebru, której domeną jest walka przy użyciu rewolweru, wojownik doskonale radzi sobie również w bezpośrednim starciu z wrogami, aplikując im 15 śmiercionośnych combosów. Demir z kolei stawia na posługiwanie się wieloma typami uzbrojenia. Autorzy przygotowali dla niego siedem narzędzi zagłady, wśród których obok granatów oraz zwykłego pistoletu pojawiły się także strzelba i mutacja karabinu MP5, nie wspominając już o możliwości uruchomienia broni stacjonarnej.

Obfitująca w zwroty akcji fabuła niejednokrotnie zmusza bohaterów do rozwiązywania prostych łamigłówek logicznych, umożliwiających przejście do kolejnych obszarów gry. Autorzy FearZone starali się również wiernie odtworzyć historyczne budynki Istambułu. W projektach lokacji posłużyli się ponadto ciemną, wzbudzającą niepokój kolorystyką, mającą stanowić tło dla hord piekielnych potworów, opanowujących Strefę 22.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FearZone: Strefa 22

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe FearZone: Strefa 22

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1
  • 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB
  • Windows 2000/XP