Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4
Okładka Just Shapes & Beats (PC)

Just Shapes & Beats

Just Shapes & Beats: Hardcore Edition

Oryginalna gra muzyczna od niezależnego studia Berzerk, wzorowana na klasycznych tytułach shoot’em up. Zadaniem graczy jest doprowadzenie kierowanego przez nich kształtu do końca poziomu, w czym przeszkadzają liczne figury geometryczne pojawiające się zgodnie z rytmem muzyki.

Zręcznościowe | 2D | muzyczne | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Just Shapes & Beats (PC)

data premiery gry:

1cze2018

Switch PC

10maj2019

PS4

Just Shapes & Beats to nietypowa gra rytmiczna stworzona przez trzyosobowe studio Berzerk.

Mechanika

Just Shapes & Beats korzysta z rozwiązań znanych z gatunku shoot’em up, a dokładniej jego odmiany znanej jako bullet hell. W trakcie gry kontrolujemy prostą figurę i staramy się omijać różnorodne kształty (reprezentujące lasery, pociski itp.) masowo pojawiające się na ekranie zgodnie z rytmem muzyki. W odróżnieniu od podobnych produkcji, tytuł całkowicie rezygnuje z elementów strzelanek, jako że kierowany przez nas obiekt nie potrafi atakować w żaden sposób. Sterowanie ogranicza się do przycisków odpowiadających za przemieszczanie się oraz uniki, a naszym celem jest dotarcie do końca poziomu bez otrzymania obrażeń. Pomimo tych prostych założeń rozgrywka jest wymagająca, tak więc nie ma co liczyć na ukończenie kolejnych etapów bez co najmniej kilku prób.

Tryby gry

Just Shapes & Beats pozwala bawić się samotnie bądź w kooperacji ze znajomymi, czy to na jednym ekranie, czy też w ramach trybu sieciowego.

Kwestie techniczne

Dzieło studia Berzerk oferują prostą oprawę wizualną, wykorzystującą dwuwymiarowe figury i jednokolorowe tło w celu zachowania jak największej czytelności. Główną atrakcją jest elektroniczna ścieżka dźwiękowa, stworzona przez ponad dwudziestu artystów i stale podtrzymująca tempo rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Just Shapes & Beats

Klasyfikacja PEGI Just Shapes & Beats

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Just Shapes & Beats

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza, 700 MB HDD, Windows 7 64-bit

Switch
PC
PS4