Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS2X360Wii
Okładka Jumper: Griffin's Story (X360)

Jumper: Griffin's Story

Dynamiczna gra akcji, bazująca na filmie science-fiction w reżyserii Douga Limana. Przejmujemy kontrolę nad postacią posiadającą zdolność do teleportacji.

Przygodowe | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka Jumper: Griffin's Story (X360)

data premiery gry:

12lut2008

PS2 X360 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jumper jest utrzymaną w klimatach science-fiction trójwymiarową grą akcji, nastawioną na walkę wręcz. Produkt ten w bezpośredni sposób odwołuje się do filmu pod tym samym tytułem, przygotowanego przez wytwórnię 20th Century Fox. Za opracowanie gry odpowiedzialne jest z kolei studio developerskie Brash Entertainment. Firma ta w przeszłości zasłynęła już dzięki innej grze opartej na filmowej licencji, a mianowicie Alvin and the Chipmunks (Alvin i Wiewiórki).

Fabuła gry opowiada historię młodego chłopaka o imieniu Griffin. Główny bohater jest jednym z tytułowych Jumperów. Są to osoby wyróżniające się pewnymi genetycznymi anomaliami, dzięki którym są w stanie teleportować się w dowolne miejsce na powierzchni Ziemi. Griffin zostaje wciągnięty w trwający od wielu stuleci konflikt pomiędzy Jumperami, a opozycyjną frakcją Paladynów, pragnącą doprowadzić do całkowitej eksterminacji ludzi obdarzonych zdolnością teleportacji. Przedstawione w grze wydarzenia w dużym stopniu pokrywają się z fabułą kinowej produkcji. Nadrzędnym celem Griffina staje się pomszczenie śmierci swoich rodziców, którzy zginęli z rąk Paladynów. W poszukiwaniu morderców główny bohater odwiedza różne zakątki świata. W grze zawartych zostało pięć głównych lokacji. Są to między innymi Włochy (rzymskie Koloseum), Nepal oraz Japonia (ulice Tokio).

Zabawa opiera się niemal w całości na konieczności eliminowania napotykanych członków ugrupowania Paladynów. Do dyspozycji gracza oddany został bogaty wachlarz dostępnych ciosów. Kolejne ataki łączy się w efektowne kombinacji uderzeń (combosy), dzięki czemu zadawane są poważniejsze obrażenia. Griffin wykorzystuje też w trakcie walk zdolność do teleportowania się, tak aby uzyskać przewagę nad swoimi przeciwnikami. Producent zadbał ponadto o wiele ciosów wykańczających, dzięki którym w bardziej efektowny sposób można pozbyć się wybranych przez siebie wrogów. Warto dodać, iż nowe ciosy oraz umiejętności pozyskuje się w trakcie rozgrywki. Początkowo niektóre z tych uderzeń i akcji są zablokowane.

Paladyni podzieleni zostali na kilka różnych klas. W początkowych misjach napotyka się jedynie najsłabszych członków tego ugrupowania. Z czasem Griffin zaczyna jednak likwidować silniejsze jednostki. Nie zabrakło także pełnoprawnych bossów. Walki rozgrywane są w trójwymiarowym otoczeniu, po którym można się do woli przemieszczać. Akcja przez zdecydowaną większość czasu gry obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,8 / 10 na podstawie 256 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jumper: Griffin's Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jumper: Griffin's Story

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
Brash Entertainment zamyka podwoje

wiadomość17 listopada 2008

Kolejne żniwo kryzysu finansowego – studio Brash Entertainment, znane z produkowania i wydawania gier opartych na filmowych licencjach, skończyło swą działalność.

Jumper: Griffin's Story już w amerykańskich sklepach
Jumper: Griffin's Story już w amerykańskich sklepach

wiadomość13 lutego 2008

Jutro odbędzie się premiera filmu Jumper, thrillera s-f opowiadającego o walce pomiędzy ludźmi obdarzonymi mocą teleportacji a ścigającą ich organizacją Paladynów. Taka produkcja nie mogłaby się obejść bez towarzyszącej jej gry. Dlatego też już od wczoraj Amerykanie mogą grać w Jumper: Griffin’s Story.

W planach gra na podstawie filmu Jumper
W planach gra na podstawie filmu Jumper

wiadomość14 listopada 2007

Zlokalizowane w Hollywood studio developerskie Brash Entertainment ogłosiło, że zajmie się stworzeniem gry opartej o uniwersum filmu Jumper. To kolejny ale na pewno nie ostatni projekt firmy, która w minionych tygodniach kojarzona była zwłaszcza z pracami nad komputerową ekranizacją Alvin and the Chipmunks.

PS2
X360
Wii