Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOS
Okładka Joe Danger Infinity (iOS)

Joe Danger Infinity iOS

Kolejna z mobilnych odsłon popularnej serii zręcznościowej Joe Danger. Tym razem zarówno nasz bohater, jak i świat gry uległy sporej miniaturyzacji. Podczas rozgrywki bierzemy udział w szalonych wyścigach zabawek, rozgrywających się w różnych pomieszczeniach domu jednorodzinnego.

Wyścigi | kaskaderskie | elementy zręcznościowe | indie | auto-runner

Apple iOS
Okładka Joe Danger Infinity (iOS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji iOS:

9stycznia2014

9stycznia2014

App Store

Joe Danger Infinity to kolejna po Joe Danger Touch mobilna odsłona popularnej serii zręcznościowej, zapoczątkowanej w 2010 roku na konsoli PlayStation 3. Opisywana produkcja stworzona została ekskluzywnie z myślą o smartfonach i tabletach z systemem iOS, a za jej powstanie odpowiadają ponownie twórcy oryginału z brytyjskiego studia Hello Games.

Fabuła

Głównym bohaterem gry pozostał oczywiście znany z poprzednich odsłon serii kaskader imieniem Joe Danger. Tym razem jednak zarówno on, jak i cały świat gry uległ sporej miniaturyzacji. W Joe Danger Infinity protagonista jest bowiem jedną z zabawek należących do dziecka mieszkającego w dużym domu jednorodzinnym. Pod nieobecność rodziców urządza ono zawody, w których Joe oraz inni zabawkowi kierowcy ścigają się po wymyślnych torach, wypełnionych całym szeregiem zróżnicowanych przeszkód i przeszkadzajek.

Mechanika

Pod względem mechaniki Joe Danger Infity nie odbiega w stopniu znaczącym od wydanego mniej więcej rok wcześniej Joe Danger Touch. Rozgrywkę oglądamy więc w lekko izometrycznym widoku z boku, a cała zabawa polega na pokonywaniu kolejnych torów przeszkód, które w odróżnieniu od poprzedniczki, przeniesione zostały ze świata realnego do świata zabawek. Arenami zmagań stały się zaś podłogi kolejnych pomieszczeń domu, wypełnione całą masą mebli, dekoracji i innych przedmiotów.

Rozgrywka łączy elementy gry wyścigowej oraz platformówki typu endless runner. Podczas zabawy postać pędzi automatycznie po wytyczonym torze, bez możliwości skręcania w lewo lub w prawo, a naszym zadaniem jest omijanie pojawiających się po drodze przeszkód poprzez wykonywanie określonych manewrów, takich jak skoki, wślizgi czy inne punktowane triki. W pierwotnej wersji gry do dyspozycji graczy oddano ponad 25 postaci oraz 20 zróżnicowanych pojazdów, wśród których oprócz motocykla pojawia się także samochód, czołg, zdalnie sterowany helikopter czy rakieta-fajerwerk. Elementy te odblokowujemy stopniowo w miarę czynienia postępów, wykorzystując zbierane w trakcie wyścigów monety.

Tryby gry

Joe Danger Infinity to gra wyjątkowo bogata pod względem zawartości. Oprócz setek zróżnicowanych i niekończących się torów przeszkód, na graczy czeka tu cała masa wyzwań dodatkowych, a nawet pojedynki z bossami. Nie zapomniano także o elemencie rywalizacji, takim jak internetowe rankingi wprowadzające możliwość porównywania swych osiągnięć z wynikami innych graczy.

Kwestie techniczne

Wydany na urządzeniach mobilnych z systemem iOS Joe Danger Infinity odznacza się w pełni trójwymiarową i niezwykle barwną oprawą graficzną, która pomimo przeniesienia rozgrywki w świat zabawek zachowała styl znany z poprzednich odsłon serii. W grze wykorzystano też sprawdzony w Joe Danger Touch, intuicyjny model sterowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Joe Danger Infinity

Wymagania wiekowe Joe Danger Infinity

12+