Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jazz and Faust (PC)
OkładkaJazz and Faust (PC)

Jazz i Faust PC

Jazz and Faust

Jazz i Faust to utrzymana w klasycznej konwencji gra przygodowa, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Saturn Plus. Fabuła przedstawia losy dwóch młodzieńców, przemierzających krainy starożytnego wschodu.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jazz i Faust Premiera PC

4listopada2001

pudełko PL

9lipca2002

producent: Saturn Plus wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Manta Multimedia

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jazz i Faust to gra przygodowa opowiadająca o perypetiach dwóch młodzieńców. Jazz to przemytnik, szmuglujący co się da. Pochodzi z kraju, w którym chciwość jest siłą napędową życia. Mimo, że jest pragmatykiem, to i tak zawsze wpakuje się w ryzykowne przedsięwzięcia. Nic dziwnego, że często ponosi porażki. Faust natomiast urodził się po drugiej stronie morza. Jest kapitanem własnego statku, co nie przeszkadza mu oddawać się wielogodzinnym marzeniom i rozmyślaniom. Ot, taki sobie romantyk – nie postrzega świata jako obiektu dającego mu życie, przyjemności i korzyści, tylko jako inspirację do rozważań i kontemplacji.

Akcja osadzona jest w realiach Starożytnego Wschodu, a toczy się w trzech różniących się od siebie krainach – pustyni, miasteczku handlowym oraz na małej wyspie po środku oceanu. Bohaterowie przemierzają tawerny, w których roi się od podejrzanych typów, oazy dla zmęczonych wędrowców, wielkie miasta i wybrzeża. W grze występuje około 60 postaci, a do zwiedzenia jest 70 lokacji. W każdej z nich na rozwiązanie czeka do pięciu zagadek, co daje nam w sumie 175 zagadek na całą grę.

Fakt stworzenia nie jednej a dwóch głównych postaci oczywiście pociąga za sobą konsekwencje dla samego przebiegu gry. Bohatera, którym przyjdzie nam sterować wybiera się na samym jej początku, część zadań i sytuacji jest dla obu postaci identyczna jednak dużo jest też momentów niepowtarzalnych. Jazz i Faust to przygodówka w starym, dobrym stylu – widok z perspektywy trzeciej osoby, prerenderowana, kolorowa grafika, mnóstwo efektów specjalnych (deszcz, dym, mgła itp.) i trójwymiarowi bohaterowie. W samej architekturze mnóstwo jest pierwiastków zaczerpniętych z wzorców gotyckich, średniowiecznych i oczywiście starowschodnich.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Jazz i Faust cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Jazz i Faust: 12+

Jazz i Faust Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D