Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360
Okładka Jamsouls (PC)

Jamsouls

Gra zręcznościowa, która skupia się przede wszystkim na wieloosobowych zmaganiach przez Internet. Jamsouls charakteryzuje się bajkową oprawą graficzną oraz zakręconymi arenami i postaciami.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | kooperacja

Okładka Jamsouls (PC)

data premiery gry:

26kwi2013

X360

5lip2013

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jamsouls to dwuwymiarowa zręcznościówka, kładąca silny nacisk na rozgrywkę sieciową. Za jej opracowanie odpowiada dwuoosobowy zespół Chromatic Dream, założony przez parę znajomych: Pierricka Cheminade i Rodolphe'a Baxa. Twórcy nie kryli inspiracji chociażby Bombermanem czy Joust.

W grze wcielamy się w kolorowe i zwariowane postaci o równie barwnej osobowości. Walczą one ze sobą na zróżnicowanych mapach wypełnionych przeszkodami oraz fiolkami, których „wypicie” pozwala np. przeprowadzić specjalny atak na przeciwnika. Do dyspozycji gracza oddano takich bohaterów, jak War, Deception, Vice, Death czy Madness.

Tytuł kładzie nacisk przede wszystkim na rozgrywkę online w kilku różnych trybach. W Deathmatchu każda z czterech postaci walczy o przetrwanie, próbując pokonać w określonym czasie przeciwników na arenie. W Capture the Flag dwie rywalizujące drużyny zdobywają punkty za podniesienie kolorowego słoika (niebieskiego lub czerwonego). W tytule nie brakuje bardziej oryginalnych rodzajów zabawy, np. różnych wariacji na temat Kick the Ball, w którym zespoły strzelają do bramki piłką do nogi albo rzucają do kosza na punkty. Jamsouls oferuje rozgrywkę zarówno w sieci, jak i lokalnie przy wspólnym ekranie - w obu wypadkach dla maksymalnie czterech graczy.

Produkcja została opracowana za pomocą microsoftowych narzędzi XNA pozwalających na tworzenie aplikacji multimedialnych na potrzeby właśnie „małych” gier typu Jamsouls. Pomimo nielicznego zespołu deweloperskiego twórcom udało się uzyskać dobre rezultaty w oprawie wizualnej, przedstawiając wykreowany świat w bardzo kreskówkowym stylu. Areny zbudowane są z kolorowych, zróżnicowanych teł oraz kilku elementów pozwalających postaciom na płynne i błyskawiczne przeskakiwanie z jednej platformy na drugą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Jamsouls

Wymagania wiekowe Jamsouls

odpowiednia dla każdego wieku

PC
X360