Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fantasy - Gry Zręcznościowe Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe o tematyce fantasy na platformę iOS.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

iOS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry zręcznościowe
fantasy
Goblin Sword
Goblin Sword

Zręcznościowe 11 września 2014

Goblin Sword jest klasyczną platformówka 2D, w której celem graczy jest pokonanie złego czarnoksiężnika, odpowiedzialnego za napad na wioskę głównego bohatera. Produkcja charakteryzuje się prostym i czułym systemem sterowania, a także dopracowaną pikselartową oprawą graficzną.

Shantae and the Seven Sirens
Shantae and the Seven Sirens

Zręcznościowe 19 września 2019

Piąta odsłona serii platformówek typu metroidvania w klimacie Baśni z tysiąca i jednej nocy. Podczas zabawy w Shantae and the Seven Sirens kierujemy tytułową bohaterką, która potrafi przeobrażać się w różnorodne bestie dysponujące unikalnymi zdolnościami.

Smash Land
Smash Land

Zręcznościowe prace wstrzymane

Smash Land to produkcja łącząca elementy zręcznościówek i gier logicznych. Zabawa polega na eliminowaniu wrogów poprzez wystrzeliwanie bohaterów tak, aby ślizgając się po planszach, ominęli pułapki i celnie trafili w nieprzyjaciół.

Castle in the Darkness
Castle in the Darkness

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka autorstwa niezależnego twórcy Matta Kapa, inspirowana klasykami gatunku pokroju serii Metroid oraz Castlevania. Gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem pragnącym wyzwolić królestwo Alexandrii spod jarzma okrutnego czarnoksiężnika i uwolnić więzioną przez niego księżniczkę. Pod względem rozgrywki tytuł żywo przypomina oldskulowe gry platformowe, a w szczególności produkcje określane aktualnie mianem metroidvanii, które królowały na 8-bitowych platformach, takich jak NES.

Dragon Hills
Dragon Hills

Zręcznościowe 9 kwietnia 2015

Dwuwymiarowa zręcznościówka przeznaczona na platformy mobilne. Grę wyprodukowało polskie studio Rebel Twins, znane z Aliens Drive Me Crazy oraz Daddy Was A Thief. W Dragon Hills gracz wciela się w księżniczkę chcącą zemścić się na ludziach, którzy ją skrzywdzili. Siedząc na grzbiecie zaprzyjaźnionego smoka, dziewczyna wyrusza w świat niszcząc wszystko na swojej na drodze.

Deemo Reborn
Deemo Reborn

Zręcznościowe 17 grudnia 2020

Nowa wersja mobilnej produkcji zatytułowanej Deemo. Deemo Reborn to gra muzyczna, w której zabawa polega na wciskaniu określonych przycisków w rytm odgrywanych piosenek. W odróżnieniu od oryginału, tytuł oferuje trójwymiarową oprawę graficzną i wspiera rzeczywistość wirtualną.

Sword Of Xolan
Sword Of Xolan

Zręcznościowe 21 maja 2015

Dwuwymiarowa platformówka opracowana przez Alpera Sarikaya'ę – niezależnego, tureckiego dewelopera. Gracz trafia do fantastycznej krainy, która padła ofiarą najazdu ze strony sił ciemności. Głównemu bohaterowi – tytułowemu Xolanowi – nie pozostaje nic innego, jak chwycić za miecz i podjąć próbę stawienia czoła potężnemu wrogowi.

Devious Dungeon 2
Devious Dungeon 2

Zręcznościowe 9 kwietnia 2015

Platformówka, w której powracamy do znanej z poprzedniczki krainy fantasy, która została odwzorowana w formie dwuwymiarowych map wykonanych w stylu retro. Na każdym poziomie zadaniem gracza jest odnalezienie klucza potrzebnego do otwarcia portalu. W zrealizowaniu tego celu przeszkadzają liczne potwory i pułapki. Rozgrywkę spinają mechanizmy RPG, pozwalające na gromadzenie punktów doświadczenia i rozwijanie postaci.

Shantae: Risky's Revenge
Shantae: Risky's Revenge

Zręcznościowe 11 grudnia 2011

Risky’s Revenge to kontynuacja kolorowej platformówki wydanej w 2002 roku na Gameboy Color i jednej z najlepszych gier na tę konsolę.

Tap Heroes
Tap Heroes

Zręcznościowe 22 lutego 2015

Hybryda gry RPG i tak zwanego klikera, opracowana przez Daniela Hjelma ze studa VaragtP. Gracz trafia do fantastycznego świata, który przemierza w skórze wojownika. Zabawa w Tap Heroes polega na toczeniu kolejnych starć z adwersarzami, sprowadzających się do szybkiego klikania we wrogów (w ten sposób zadajemy im obrażenia), członków stopniowo rozrastającej się drużyny (by ich uleczyć) oraz w złote monety, które pełnią tutaj rolę waluty.

Blades of Brim
Blades of Brim

Zręcznościowe 4 czerwca 2015

Mobilny endless runner od twórców Subway Surfers, osadzony w kolorowym uniwersum fantasy. W Blades of Brim wcielamy się w wojownika, którego zadaniem jest obrona królestwa przed hordami potworów. Aby tego dokonać, musimy podczas nieustannego biegu wykonywać różne karkołomne ewolucje, przeskakując pomiędzy kilkoma równoległymi torami i atakując kolejne stwory, pojawiające się po drodze w różnych miejscach trasy.

Goat MMO Simulator
Goat MMO Simulator

Zręcznościowe 2 września 2015

Darmowe DLC do bestsellerowej, balansującej na granicy absurdu produkcji szwedzkiego zespołu Coffee Stain Studios. Rozszerzenie przemienia Goat Simulator w humorystyczną grę MMO, będącą swoistym pastiszem poważnych tytułów MMORPG pokroju World of Warcraft. Akcja gry przenosi nas do zamieszkanej przez elfy i krasnoludy krainy fantasy, w której toczy się wojna między kozami i owcami. Tworząc swojego bohatera, wybieramy jedną z 5 dostępnych klas: wojownika, maga, łotrzyka, łowcę lub...

Lynn and the Spirits of Inao
Lynn and the Spirits of Inao

Zręcznościowe prace wstrzymane

Dwuwymiarowa platformówka z elementami gry logicznej, opracowana przez francuskie studio Bloomylight. Gracze trafiają do fantastycznej krainy Inao, w której spokojną egzystencję wiodą ludzie i duchy. Sielanka dobiegła końca, kiedy pojawiły się tam udręczone dusze polujące na śmiertelników. Od tej pory cała nadzieja w głównej bohaterce, czyli dziewczynie imieniem Lynn, która odebrała naukę od naczelnej kapłanki całego Inao, oraz na barkach jej towarzysza – małego demona Aku.

Magic Touch: Wizard for Hire
Magic Touch: Wizard for Hire

Zręcznościowe 25 lutego 2015

Zabawna gra zręcznościowa, opracowana przez niezależne studio Nitrome, stanowiąca remake flashowej produkcji o tym samym tytule. Gracz wciela się w czarodzieja, którego zadaniem jest obrona zamku przed najeźdźcami atakującymi z powietrza – rozgrywka dobiega końca w momencie, w którym pierwszy agresor postawi bezpiecznie stopę na murach fortecy.

Skylanders SuperChargers
Skylanders SuperChargers

Zręcznościowe 30 września 2015

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier zręcznościowo – platformowych, stworzona przez studio Vicarious Visions. Gracze ponownie muszą stawić czoła bezwzględnemu Kaosowi, który zamierza przejąć władzę nad Skylands przy pomocy potężnej broni – Doomstation of Ultimate Doomstruction. Jego plany jest w stanie pokrzyżować jedynie powołana przez Master Eona drużyna Skylanderów.

Dungeons & Aliens
Dungeons & Aliens

Zręcznościowe 30 sierpnia 2016

Stworzona przez polskie studio Kool2Play gra typu tower defense, w której trzech krasnoludzkich magów odpiera inwazję kosmicznych najeźdźców. Dungeons & Aliens oferuje w sumie 60 poziomów o rosnącej trudności, a także kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną.