Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSiOS
Okładka Shantae: Risky's Revenge (NDS)
OkładkaShantae: Risky's Revenge (NDS)

Shantae: Risky's Revenge

Risky’s Revenge to kontynuacja kolorowej platformówki wydanej w 2002 roku na Gameboy Color i jednej z najlepszych gier na tę konsolę.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shantae: Risky's Revenge Premiera

30paź2010

NDS

11gru2011

iOS

producent: WayForward Technologies wydawca: Nintendo

Stworzona przez WayForward Technologies gra to kontynuacja niedocenionej i jednocześnie jednej z najlepszych platformówek jakie ukazały się na Gameboy Color na początku XXI wieku.

Fabuła gry opowiada o losach kobiety dżin Shantae, która zostaje wyrzucona ze stanowiska obrońcy miasta Scuttle Town po jednej zepsutej akcji. Bohaterka, mimo pozbawienia swojej funkcji, postanawia jednak chronić mieszkańców i staje naprzeciw złej Risky Boots’, która planuje zniszczyć miasto.

Shantae: Risky’s Revenge to platformówka, w której najbardziej liczy się zręczność. Autorzy nie odchodzili od klasycznych schematów znanych z podobnych tytułów i postawili na dużą liczbę wyzwań platformowych oraz ledwie kilka odskoczni. Zadaniem graczy jest przeć w prawo, pokonywać rozpadliny, zbierać określone skarby i eliminować przeciwników za pomocą magicznych włosów bohaterki.

Twórcy całość urozmaicili pozwalając Shantae zmieniać swoją postać w różne zwierzęta, które dają jej w ten sposób specjalne właściwości. Dzięki temu na przykład, jako małpka heroina może wspinać się po lianach, a jako słoń dysponuje większą siłą.

Atutem gry jest jej klimat. WayForward Technologies swoje dzieło umiejscowili w klimatach Bliskiego Wschodu, co udokumentowali odpowiednio dobraną ścieżką dźwiękową i kojarzącymi się z tamtym miejscem projektami postaci oraz poziomów.

Shantae: Risky’s Revenge jest rozpowszechniane w cyfrowej dystrybucji w ramach usługi DSiWare.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Shantae: Risky's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
NDS
iOS