Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSSwitchAND
Okładka Dungeons & Aliens (iOS)

Dungeons & Aliens

Stworzona przez polskie studio Kool2Play gra typu tower defense, w której trzech krasnoludzkich magów odpiera inwazję kosmicznych najeźdźców. Dungeons & Aliens oferuje w sumie 60 poziomów o rosnącej trudności, a także kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną.

Zręcznościowe | fantasy | zagraj za darmo | tower defense | 2D | polskie | indie

Okładka Dungeons & Aliens (iOS)

producent: Kool2Play

wydawca: Kool2Play

Strona oficjalna

data premiery gry:

30sie2016

iOS

31sie2016

AND

15mar2019

Switch

Dungeons & Aliens to kolorowa gra tower defense, w której klasyczną krainę fantasy atakują kosmiczni najeźdźcy. Deweloperem tytułu jest specjalizująca się w produkcjach mobilnych warszawska firma Kool2Play, która rozpoczęła działalność w 2014 roku. Dungeons & Aliens jest jednym z pierwszych projektów zespołu, który poza systemem Android pojawił się na również na konsolach.

Fabuła

Akcja Dungeons & Aliens rozgrywa się w typowej krainie fantasy zamieszkanej przez elfy, ludzi i krasnoludy. Protagonistami jest trójka odważnych krasnoludzkich magów, którzy wracają do domu po długiej podróży. Niestety okazuje się, że ich rodzinne strony zaatakowali kosmici. Obcy przejęli kontrolę nie tylko nad osadą, ale zagnieździli się także w najgłębszych lochach, jaskiniach oraz kopalniach pod miasteczkiem. Aby zaskoczyć nieprzyjaciół, magowie teleportują się na najniższy poziom podziemi, skąd mają zamiar wspinać się powoli w górę, niszcząc po drodze wszystkich wrogów.

Mechanika

Kampania w Dungeons & Aliens składa się z sześćdziesięciu poziomów o rosnącym stopniu trudności. Zasady rozgrywki są niezwykle proste i intuicyjne, a sterowanie opiera się w całości na wykorzystaniu ekranu dotykowego lub kontrolera (tylko w przypadku konsoli Nintendo Switch). Po lewej stronie ekranu znajduje się trzech magów, a z prawej strony powoli i w kilku liniach zmierzają kolejne fale różnorakich przeciwników. Gracze muszą korzystać z potężnych czarów oraz innych odblokowywanych z czasem zdolności, by zniszczyć wszystkich oponentów.

Kwestie techniczne

Dungeons & Aliens korzysta z kolorowej, kreskówkowej grafiki 2D, którą ożywiają różnego rodzaju widowiskowe animacje zaklęć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Dungeons & Aliens

Wymagania wiekowe Dungeons & Aliens

12+

Switch
AND
iOS