Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Blades of Brim (iOS)
OkładkaBlades of Brim (iOS)

Blades of Brim

Mobilny endless runner od twórców Subway Surfers, osadzony w kolorowym uniwersum fantasy. W Blades of Brim wcielamy się w wojownika, którego zadaniem jest obrona królestwa przed hordami potworów.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | zagraj za darmo | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blades of Brim Premiera

4cze2015

iOS

2cze2016

AND

producent: SYBO Games wydawca: SYBO Games Strona oficjalna

Gry podobne do Blades of Brim

Subway Surfers

Lara Croft: Relic Run

Temple Run 2

Blades of Brim to osadzona w realiach fantasy kolorowa gra zręcznościowa, zaliczana do popularnego gatunku endless runnerów. Tytuł jest drugą produkcją w dorobku duńskiego studia SYBO Games, które ma na swoim koncie udany debiut za sprawą utrzymanego w podobnym stylu runnera Subway Surfers. Tytuł zadebiutował na platformie AND i iOS.

Mechanika

W grze wcielamy się w postać wojownika, którego zadaniem jest obrona królestwa przed hordami najemnych potworów. Aby tego dokonać, musimy podczas nieustannego biegu wykonywać różne karkołomne ewolucje, przeskakując pomiędzy kilkoma równoległymi torami i atakując kolejne stwory, pojawiające się po drodze w różnych miejscach trasy.

Blades of Brim wnosi nieco świeżości do gatunku endless runnerów, zastępując klasyczne przeszkody terenowe pokaźną galerią różnych fantastycznych kreatur. Autorzy starali się możliwie jak najbardziej urozmaicić swoją produkcję, oferując m.in. kilka alternatywnych ścieżek oraz różne rodzaje broni, zbroi i magicznych przedmiotów, wpływających na zdolności postaci. Możliwe jest także dosiadanie fantastycznych stworzeń, takich jak wilki, nieustraszone rumaki czy smoki. Pewnym urozmaiceniem są także zadania dodatkowe, których realizacja zapewnia ekstra punkty i rozmaite bonusy. Polegają one np. na wykonaniu określonej liczby ewolucji czy zabijaniu wyłącznie za pomocą ataku z lewej strony.

Kwestie techniczne

Blades of Brim na platformie AND i iOS odznacza się niezwykle barwną oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowym stylu. Tytuł dostępny jest w typowym modelu free-to-play z mikropłatnościami. Podczas zabawy zbieramy więc różne rodzaje znajdziek, skarbów i power-upów, jednak co bardziej niecierpliwi gracze mogą ułatwić sobie zadanie, korzystając z wewnętrznego sklepiku.

Minirecenzja Blades of Brim, czyli waleczny endless runner

PLUSY:
  1. Endless runner z naciskiem na walkę to powiew świeżego powietrza w nieco skostniałym gatunku;
  2. Mnóstwo elementów do odblokowania zachęca do zabawy;
  3. Bardzo dobra, trójwymiarowa oprawa graficzna.
MINUSY:
  1. Walka w powietrzu jest nieco przekombinowana i bardziej liczy się w niej szczęście niż umiejętności.

Endless runnery od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością, zdobywając coraz szersze grono fanów. Pewnym problemem jest fakt, że większość trójwymiarowych przedstawicieli tego gatunku to klony słynnego Temple Run. W jednym przypadku wcielamy się w skatera, w innym biegamy Larą Croft, ale zasady zabawy są niemal zawsze identyczne jak w hicie Imangi Studios. W Blades of Brim postanowiono coś z tym fantem zrobić.

Jak w każdym endless runnerze, tak i w tym przypadku postać sama biegnie przed siebie, my musimy lawirować pomiędzy przeszkodami, a rozgrywka kończy się w momencie upadku lub zderzenia bohatera z przeszkodą. Niby nic, bo to samo widzieliśmy już mnóstwo razy, ale twórcy produkcji postanowili wdrożyć do zabawy walkę.

W trakcie rozgrywki, zbieramy monety za które kupujemy bronie. Ponadto w nasze ręce wpada rozmaite wyposażenie, a nawet zwierzaki, które wykorzystujemy podczas przedzierania się przez hordy wrogów. Potworki atakujemy tak samo, jak omijamy pułapki, czyli przesuwając palcem na boki, w górę i w dół itd. Zabawa opiera się na wykonywaniu odpowiednich czynności w określonym czasie i pomimo, że z jednej strony bardzo przypomina normalnego endless runnera, to różni się od niego, wprowadzając nieco świeżych pomysłów do gatunku.

Warto również wspomnieć, że deweloperzy zatroszczyli się o mnóstwo elementów ekwipunku do odblokowania, a dodatkowo bronie możemy jeszcze ulepszać. Nie brakuje także specjalnych zadań, więc podczas zabawy zdecydowanie jest co robić. Na pochwałę zasługuje również bardzo dobra oprawa graficzna i znośny system mikropłatności.

Czyżby więc Blades of Brim było grą idealną? Nie do końca. Problemy może bowiem sprawiać walka w powietrzu, w której bardziej liczy się szczęście, niż umiejętności. To jednak chyba jedyny mankament tego tytułu, który z pewnością powinien znaleźć się w kolekcji każdego fana endless runnerów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Blades of Brim: 12+

iOS
AND