Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Inked (PC)

Inked PC

Platformowa gra logiczna stworzona przez chorwackie studio Somnium Games. Podczas zabawy kierujemy bezimiennym roninem, który musi odszukać swoją miłość, Aiko. Tytuł wyróżnia się dzięki unikalnej oprawie graficznej.

Logiczne | platformówki | widok izometryczny | eksperymentalne/artystyczne | samuraje

PC Windows
Okładka Inked (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26kwietnia2018

26kwietnia2018

Steam

Inked to platformówka logiczna na platformę PC. Tytuł powstał w chorwackim studiu Somnium Games, któremu wsparcia użyczyła firma Starbreeze Publishing – wydawca należący do zespołu Starbreeze, znanego m.in. z przygodówki Brothers: A Tale of Two Sons czy strzelanki Syndicate.

Fabuła

W grze wcielamy się w bezimiennego ronina narysowanego przez Adama – twórcę komiksów. Pewnego dnia autor postanawia zabrać mu miłość życia, Aiko, i zmusić go do wyruszenia jej na ratunek. Szybko okaże się, że rozpoczęta w ten sposób historia jest głębsza niż się wydaje.

Mechanika

W Inked naszym zadaniem jest pokonywanie rysowanych przez Adama plansz, na których znajdują się mniej i bardziej skomplikowane zagadki. Niektóre polegają na zwykłym skorzystaniu z dostępnego przełącznika, który wysunie most. W innym przypadku trzeba się bardziej wysilić i użyć mocy miecza ronina, dzięki czemu można przesuwać obiekty, np. kładki czy pudła. W ten sposób uruchamiamy mechanizmy otwierające przejścia i torujemy sobie dalszą drogę.

Kwestie techniczne

Inked było tworzone przez ponad dwa lata. W tym czasie deweloperom udało się opracować nie tylko zróżnicowane zagadki, ale też unikalną oprawę graficzną, opartą na geometrycznych kształtach i przypominającą rysunki wykonane długopisem. Dodatkowo na każdej planszy dominuje jeden kolor – czasami jest to biel innym razem zieleń, a kolejnym czerwień. Sprawia to, że produkcję studia Somnium Games ciężko pomylić z czymkolwiek innym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Inked

Klasyfikacja PEGI Inked

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Inked

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7