Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Industry Giant II (PC)

Industry Giant II

Odświeżona wersja strategii ekonomicznej z 2002 roku, stworzona przez studia Fancy Bytes oraz Reactor.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny

Okładka Industry Giant II (PC)

producent: Fancy Bytes

data premiery gry:

14sie2015

PC

20gru2016

PS4 XONE

Industry Giant II to gra strategiczno-ekonomiczna na PC, PS4 i XONE. Pierwotnie produkcja ukazała się w 2002 roku na komputerach osobistych, ale w 2015 roku doczekała się nieco odświeżonej wersji na platformę Steam, a jakiś czas później pojawiła się na konsolach. Za nowsze wydania odpowiadają ekipy Fancy Bytes i Reactor, a stroną wydawniczą zajęło się UIG Entertainment, znane m.in. z serii Professional Farmer.

Fabuła

Akcja Industry Tycoon II na PC, PS4 i XONE przenosi nas w realia prężnie rozwijającej się gospodarczo Ameryki Północnej XIX i XX wieku, gdzie mamy możliwość stworzenia przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu, zajmującego się praktycznie wszystkim, co przynosi dochody (kupujemy i transportujemy surowce, ustalamy produkcję, logistykę i sprzedaż).

Mechanika

Zabawę zaczynamy w 1900 roku, kiedy to dysponując niewielkim zasobem gotówki, stopniowo stawiamy fundamenty wielkiego finansowego imperium. Rozgrywka nastawiona jest głównie na realistyczne odwzorowanie rzeczywistych zależności ekonomicznych. Jak w prawdziwym świecie, występują tu sezonowe wahania koniunktury, a także rozmaite historyczne wydarzenia, jak np. okres prohibicji. Oczywiście mamy też możliwość interakcji z konkurencją, z którą możemy współpracować lub walczyć.

Deweloperzy przygotowali ponad 150 rozmaitych produktów, jakie faktycznie znajdowały się na rynku w opisywanym okresie. Do tego dochodzą różne rodzaje pojazdów (przeszło 50 typów maszyn) oraz 20 map o ogromnych rozmiarach.

Tryby gry

Zabawa odbywa się w trybie kampanii, w której mamy do wykonania ponad 20 zadań, przeznaczonych zarówno dla początkujących strategów, jak i zaawansowanych graczy. Poza tym dodano także Pro-Mode, czyli zaawansowany tryb gry, wzbogacony o szereg rozmaitych statystyk i dat przydających się w trakcie rozgrywki.

Kwestie techniczne

Pomimo iż Industry Giant II to nowoczesna produkcja, jej warstwa graficzna nie różni się w wielkim stopniu od tej z oryginalnego wydania z 2002 roku. Naturalnie deweloperzy zatroszczyli się o więcej szczegółów i obsługę wysokich rozdzielczości, niemniej nie jest to gra tak ładna jak chociażby Cities: Skylines.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Industry Giant II

Wymagania wiekowe Industry Giant II

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4
XONE