Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Indiana Jones and the Fountain of Youth (PC)
OkładkaIndiana Jones and the Fountain of Youth (PC)

Indiana Jones and the Fountain of Youth PC

Indiana Jones and the Fountain of Youth to klasyczna gra przygodowa, wyprodukowana przez niezależne studio Screen 7.

Przygodowe | point-and-click | filmy | 2D | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Indiana Jones and the Fountain of Youth Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Screen 7 wydawca: Screen 7 Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jest rok 1939. II wojna światowa jeszcze nie wybuchła, ale globalny konfliktu czuć w powietrzu. Brytyjczycy nie wiedzą o tajnym pakcie pomiędzy Związkiem Radzieckim a III Rzeszą, dlatego też chwytają się wszelkich sposobów, aby poznać sytuację. Kiedy w ręce MI5 wpada jeden z przechwyconych, niemieckich meldunków, sytuacja staje się poważna. Okazuje się, że doktor John Burton – jeden z wybitnych naukowców i ekspertów od okultyzmu – może współpracować z wrogiem. Brytyjczycy chętnie przesłuchaliby podejrzanego o kolaborację uczonego, ale ten przepada jak kamień w wodę. Biorąc pod uwagę tajemnicze ślady znalezione w jego londyńskim biurze, agencja MI5 decyduje się wezwać fachowca w dziedzinie archeologii oraz awanturnika w jednej osobie – Indianę Jonesa.

Indiana Jones and the Fountain of Youth to klasyczna gra przygodowa, wyprodukowana przez niezależne studio Screen 7. Produkt nawiązuje do wielkich hitów z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – Indiana Jones and the Last Crusade oraz (przede wszystkim) Indiana Jones and the Fate of Atlantis.

Powiązania z tym ostatnim tytułem widać głównie w interfejsie gry, który został żywcem wyjęty z dokonań programistów LucasArts. Gracz kieruje poczynaniami Indiany Jonesa za pomocą myszki wybierając komendy z listy (dostępnych jest dziewięć rozkazów). Interakcja z otoczeniem odbywa się poprzez wskazanie funkcji i kliknięciu na ekranie (point & click). Identycznie rozwiązano również inwentarz, położony w dolnej części ekranu.

Jak w każdej grze przygodowej, także i w Indiana Jones and the Fountain of Youth będziemy rozwiązywać liczne zagadki, zbierać przedmioty i szukać ich prawidłowego wykorzystania, a także rozmawiać z bohaterami niezależnymi – na uwagę zasługują bardzo rozbudowane opcje dialogowe, które przesiąknięte są specyficznym poczuciem humoru. Autorzy bardzo starannie podeszli do projektu, tworząc od podstaw wszystkie lokacje (jest nawet opcja zabawy w niskiej rozdzielczości), postaci oraz ścieżkę muzyczną.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Indiana Jones and the Fountain of Youth: Odpowiednia dla każdego wieku.