Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka In Memoriam (PC)

Missing PC

In Memoriam

Rozbudowana gra przygodowa, zakwalifikowana jako tzw. 'Internet thriller adventure game', gdyż do jej ukończenia często wykorzystamy materiały znajdujące się na specjalnie przygotowanych stronach internetowych. Fabuła programu wzorowana jest m.in.

Przygodowe

PC Windows
Okładka In Memoriam (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

In Memoriam to rozbudowana gra przygodowa, zakwalifikowana jako tzw. 'Internet thriller adventure game', gdyż do jej ukończenia często wykorzystamy materiały znajdujące się na specjalnie przygotowanych stronach internetowych. Fabuła programu wzorowana jest m.in. na takich filmach jak „The Silence of the Lambs” czy „Seven”. W pełnej wersji gry musimy wyśledzić bezlitosnego, seryjnego mordercę, który traktuje zabijanie ludzi jako jedną wielką grę. Zajmujemy się poszukiwaniem jakichkolwiek śladów dotyczących całej sprawy, dowodów jego winy czy ewentualnych tropów, prowadzących do miejsca pobytu szaleńca.

In Memoriam posiada bardzo specyficzny klimat, w jakim ciężko jest odróżnić prawdę od kłamstwa - to m.in. duża liczba fałszywych wątków oraz skomplikowane zagadki powodują takie wrażenie. Pomimo faktu, iż gra znajduje się na płycie CD-ROM, wielokrotnie przyjdzie nam skorzystać z Internetu, aby odnaleźć nowe poszlaki i popchnąć scenariusz programu do przodu - autorzy przygotowali szereg witryn zawierających potrzebne informacje, bez jakich nie rozwiążemy poszczególnych problemów. Z kolei postacie, z jakimi mamy styczność podczas wirtualnej rozgrywki mogą nawet przysyłać nam e-maile ze wskazówkami!

Tylko dzięki dobremu zmysłowi dedukcji oraz zebraniu właściwych dowodów możemy złapać zabójcę, zanim jego ofiarą padnie kolejna niewinna osoba...

  • Około 30 godzin wciągającej rozgrywki.
  • Blisko 45 minut specjalnie przygotowanych sekwencji video, potrzebnych przy śledztwie.
  • 25 aktorów biorących udział w programie oraz rozmaite dodatki.
  • Ponad 300 różnorodnych witryn internetowych powiązanych z fabułą programu.
  • Spora ilość rozmaitych zagadek, prowadzących do rozwiązania całej sprawy.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Klasyfikacja PEGI Missing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Missing

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 700MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 700 MB HDD
Phoenix znowu uderza - Evidence: The Last Ritual w
Phoenix znowu uderza - Evidence: The Last Ritual w "złocie"

wiadomość3 października 2006

Evidence – The Last Ritual najnowsza produkcja francuskiego Lexis Numerique osiągnęła status „złoty”. Jest to kontynuacja bardzo oryginalnej gry przygodowej In memoriam, w której do rozwiązania wielu zagadek musieliśmy skorzystać z zasobów Internetu. Nie inaczej będzie w przypadku kontynuacji.

In Memoriam 2 w produkcji
In Memoriam 2 w produkcji

wiadomość8 maja 2006

Studio Lexis Numérique podało do wiadomości, że rozpoczęło prace nad sequelem mrocznej przygodówki In Memoriam. Pierwsze ujawnione szczegóły pozwalają sądzić, że w nowej odsłonie wspomnianej gry adventure klimat będzie równie ciężki.