Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hollywood Pictures 2 (PC)
OkładkaHollywood Pictures 2 (PC)

Hollywood Pictures 2 PC

Dość złożona strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się prowadzeniem własnej wytwórni filmowej. Zatrudniamy odpowiedni personel, dbając jednocześnie o finanse i dobrą reklamę.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hollywood Pictures 2 Premiera PC

10kwietnia2007

producent: Sayonara Software wydawca: Kalypso Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hollywood Pictures 2

Hotel Giant

The Movies

Cinema Empire

Hollywood Pictures 2 jest strategią ekonomiczną, w której zajmujemy się prowadzeniem własnej wytwórni filmowej. Musimy więc zatrudniać odpowiednie osoby, a także dbać o to żeby wyprodukowane filmy odnosiły finansowy sukces. Opisywana gra jest zdecydowanie bardziej skomplikowana od takich tytułów jak chociażby The Movies, w większym stopniu przypominając Cinema Empire, czy Hollywood Mogul. Za przygotowanie tej strategii odpowiedzialny jest niemiecki developer Sayonara Software. Hollywood Pictures 2 ukazał się wyłącznie na komputery osobiste. Producent nie przewidział też żadnych trybów multiplayer.

Zabawę rozpoczynamy z bardzo niewielkim budżetem, tak więc w początkowej fazie rozgrywki nie możemy sobie pozwolić na wyprodukowanie droższych filmów. W pierwszej kolejności musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie (kamery, plany filmowe do kręcenia zdjęć itp.) oraz personel. W tym drugim przypadku mowa jest zarówno o osobach uczestniczących w procesie produkcji filmu, jak i zatrudnionych aktorach. W trakcie rozgrywki jesteśmy odpowiedzialni za podejmowanie praktycznie wszystkich decyzji, także tych o mniejszym znaczeniu. Kręcony film musi mieć oczywiście reżysera oraz odpowiedni scenariusz. Możemy tu zatrudnić dodatkowe osoby do działu kreatywnego lub zakupić jeden z gotowych skryptów.

Bardzo istotną rolę odgrywa dbanie o finanse wytwórni filmowej. W tym celu musimy na bieżąco monitorować pensje pracowników oraz ponoszone wydatki. Sporą część budżetu można także przeznaczać na nowocześniejsze studia filmowe, czy ekipy odpowiedzialne za przygotowanie efektów specjalnych. Możemy także zaciągać pożyczki w banku. Działania prowadzimy na mapie symbolizującej powierzchnię całej wytwórni filmowej. W początkowej fazie rozgrywki dysponujemy jedynie kilkoma podstawowymi budynkami, kolejne obiekty można jednak sukcesywnie dostawiać. Z ciekawszych budynków warto wspomnieć o centrum efektów specjalnych, czy remizie strażackiej, która przyda się na wypadek pożaru na jednym z planów filmowych.

Każdy film jest przygotowywany przez określoną ilość czasu, a po jego zrealizowaniu musimy się liczyć z wydaniem oceny przez krytyków. Ważną rolę w sukcesie obrazu odgrywa także reklama. Ponadto najlepsze filmy mogą znaleźć się na liście najciekawszych obrazów wszechczasów, czy zdobyć prestiżowe nagrody. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Nie zabrakło także licznych okien, wyświetlających dokładne statystyki odnośnie poprawnego funkcjonowania poszczególnych elementów składowych wytwórni filmowej. Gra jednocześnie cechuje się niewygórowanymi wymaganiami sprzętowymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Hollywood Pictures 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.