Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Highrise City (PC)
OkładkaHighrise City (PC)

Highrise City PC

Highrise City to połączenie city buildera oraz gier typu tycoon, mechaniką przywodzące na myśl zarówno produkcje z rodzaju Cities: Skylines, jak i strategie pokroju Anno. Wybierz jedną z obszernych map i przystąp do tworzenia swojej własnej, unikalnej metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | budowa miasta | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Highrise City Premiera PC

wczesny dostęp

24marca2022

4września2023

Steam

4września2023

producent: Fourexo Entertainment wydawca: Deck13 Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Highrise City

Cities: Skylines II

House Flipper 2

Anno 1800

Highrise City to gra strategiczna, łącząca w sobie elementy symulacji budowania miasta oraz gier typu tycoon. Tytuł ten jest debiutanckim dziełem studia Fourexo Entertainment. W jego wydaniu wsparcia użyczyła niemiecka firma Deck13 Interactive, współpracująca również z twórcami takich produkcji, jak Holomento czy CrossCode. Choć publikację pełnej wersji ustalono na wrzesień 2023 roku, Highrise City ukazało się we wczesnym dostępie jeszcze w marcu tego samego roku.

Fabuła

Gra ta nie posiada wyraźnie zarysowanej ścieżki fabularnej, w ramach story mode została jednak zaopatrzona w różne zadania, które możemy wypełniać.

Mechanika

Choć tytuł ten przywodzi na myśl city buildery pokroju Cities: Skylines, jego aspekt ekonomiczny jest znacznie bardziej złożony. W przypadku mechaniki surowców mineralnych oraz transportu materiałów przyrównać go można do strategii typu Anno 1800.

Gra zawiera 30 budynków podstawowych, a na każdą tworzoną przez nas metropolię przypada ponad 30 tys. budowli, które można dostosowywać do własnych potrzeb i preferencji poprzez wprowadzony do rozgrywki tryb projektowania. Chcąc postawić nowy budynek nie wystarczy wyłącznie właściwa ilość gotówki – potrzebujemy również odpowiednich materiałów budowlanych. Do rozgrywki wprowadzono ponad 60 różnych zasobów, które znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie, jak i handlu. Część cennych zasobów możemy uzyskać poprzez recykling śmieci.

Głównym elementem rozgrywki są łańcuchy produkcyjne – jeśli zależy nam na stworzeniu tętniącej życiem metropolii, musimy nauczyć się odpowiednio nimi zarządzać. W tytule tym nie tylko stawiamy kolejne budowle, ale też sprawujemy pieczę nad samą społecznością, dbając o zaspokajanie jej potrzeb i wymagań. Rozbudowane, sprawnie funkcjonujące miasta mogą pomieścić nawet czterdziestomilionowe społeczeństwo. Aby dodatkowo zoptymalizować swój styl gry, możemy też uchwalać prawa, przeprowadzać badania technologiczne lub handlować z innymi miastami, tak by zapewnić naszym mieszkańcom jak najlepsze warunki.

Highrise City został zintegrowany z Warsztatem Steam, a dzięki wsparciu dla modów pozwala też na implementację własnych budynków czy unikalnych typów ulic. W ten sposób możemy nie tylko w prosty sposób opracować niestandardowy wygląd miasta, ale też podzielić się swoją wizją ze społecznością graczy.

Tytuł zawiera ponadto regulowane poziomy trudności dla początkujących oraz zaawansowanych graczy, w tym 5 różnych klas populacji oraz 4 tryby budowy.

Kwestie techniczne

Highrise City posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną, opracowaną na silniku Unreal Engine 4. Wprowadzone do rozgrywki mapy (każda z własnym poziomem trudności) stworzono w oparciu o rzeczywiste regiony geograficzne, m. in. takie jak Nowy Jork, Vancouver czy Rio. W grze tej mamy więc do dyspozycji ogromne obszary, liczące do 196 km kwadratowych, a dzięki 8 różnym parametrom możemy dostosowywać ich złożoność do własnych upodobań.

Rozgrywkę urozmaicają także mikro animacje, wprowadzające nieco życia do kreowanych przez nas metropolii. Ulice miast przemierzają dziesiątki tysięcy ludzi oraz mknących przez drogi pojazdów – w sumie w jednej scenie może pojawić się ponad 15 tys. samochodów oraz 20 tys. mieszkańców.

Ostatnia modyfikacja 28 września 2023

Tryb gry: single player  

Highrise City cena w dniu premiery: 138,99 PLN

Wymagania wiekowe Highrise City: Odpowiednia dla każdego wieku.

Highrise City Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i7-7700 3.6 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 Ti lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 10
 • Zalecane:
 • AMD Ryzen 9 3900X 3.8 GHz
 • 32 GB RAM
 • karta grafiki 11 GB GeForce GTX 1080 Ti / 8 GB Radeon RX 5700 XT lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 10