Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieNDS
Okładka High School Musical 2: Work This Out! (NDS)
OkładkaHigh School Musical 2: Work This Out! (NDS)

High School Musical 2: Work This Out! NDS

Kontynuacja gry High School Musical: Makin’ the Cut. Uczestniczymy w prostych zabawach tanecznych, wykonując odpowiednie ruchy z użyciem stylusa. W wolnych chwilach eksplorujemy okolicę i przystępujemy do prostych mini-gier.

Towarzyskie | filmy | muzyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

High School Musical 2: Work This Out! Premiera NDS

11kwietnia2008

pudełko PL

10kwietnia2009

producent: Disney Interactive Studios wydawca: Disney Interactive Studios wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do High School Musical 2: Work This Out!

Michael Jackson: The Experience

Elite Beat Agents

Boogie

High School Musical: Work This Out! jest pełnoprawną kontynuacją wydanej w 2007 roku gry High School Musical: Makin’ the Cut!. Podobnie jak w przypadku pierwszej części cyklu, jest to stosunkowo prosta w obsłudze gra zręcznościowa. Całość bazuje zaś na filmie High School Musical 2. Za opracowanie i wydanie gry odpowiedzialne jest Disney Interactive Studios. Warto też dodać, iż inne tytuły z tego cyklu ukazały się między innymi na Wii oraz PS2.

Zabawa w znaczniu stopniu odwołuje się do tańca oraz możliwości wykazania się talentami wokalnymi. Główną atrakcją Work This Out! są więc różnorakie gry taneczne, w których można brać udział. Sympatyków filmu zainteresuje zapewne informacja, iż producent zawarł wszystkich dziesięć utworów muzycznych znanych z High School Musical 2. Mowa tu między innymi o What Time Is It?, Fabulous, I Don’t Dance, Gotta Go My Own Way Gabriella, czy Everyday. W celu osiągania sukcesów niezwykle istotne jest wyczucie rytmu, tak aby w odpowiednim momencie móc reagować na widoczne na ekranie symbole. Zabawa ponownie odbywa się przy wykorzystaniu stylusa oraz ekranu dotykowego konsoli.

Omawiany sequel pokłada też jednak duży nacisk na przygodowy aspekt rozgrywki. Główni bohaterowie gry to Troy, Gabriella, Sharpay, Ryan, Chad oraz Taylor. Wszystkie te osoby są oczywiście grywalne. Ponadto przewidziano możliwość stworzenia własnej postaci. Główni bohaterowie tym razem wyruszają do ośrodka wypoczynkowego Lava Springs Resort i to właśnie na jego terenie wykonuje się wszystkie dostępne akcje. Lista dodatkowych atrakcji obejmuje między innymi zwiedzanie okolicy, czy uczestniczenie w prostych mini-grach zręcznościowych. Mogą one dotyczyć między innymi konkursu rzutów do kosza, czy prostej odmiany golfa.

Oprawa wizualna Work This Out! prezentuje zbliżony poziom wykonania do pierwszej części cyklu. Na ekranie obserwuje się więc trójwymiarowe postaci. Drugi ekran może natomiast służyć wyświetlaniu poleceń czy ukazywaniu mapy okolicy. Sporą atrakcją jest też to, iż wbudowany odtwarzacz konsoli DS oferuje możliwość słuchania ulubionych utworów muzycznych nawet po zakończeniu gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

High School Musical 2: Work This Out! cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI High School Musical 2: Work This Out!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.