Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSPCAND
Okładka Heroes of Loot 2 (iOS)
OkładkaHeroes of Loot 2 (iOS)

Heroes of Loot 2

Kontynuacja utrzymanego w klimatach fantasy, zręcznościowego RPG-a akcji studia OrangePixel. W grze Heroes of Loot 2 powracamy do znanej z pierwowzoru krainy oraz jej bohaterów, którzy po ukończeniu poprzedniej kampanii fabularnej szybko zaczęli się nudzić.

RPG | fantasy | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes of Loot 2 Premiera

7cze2016

PC iOS

8cze2016

AND

Heroes of Loot 2 to wydane na platformę PC, iOS i AND RPG akcji utrzymane w klimacie fantasy. Grę opracowało studio OrangePixel, czyli ten sam zespół, który wyprodukował pierwszą odsłonę marki.

Fabuła

Tak jak w poprzedniczce, autorzy nie zawracali sobie głowy rozbudowaną warstwą fabularną. Powracamy do znanej już krainy fantasy i do bohaterów, którzy po ukończeniu kampanii w poprzedniej części szybko zaczęli się nudzić. Udali się więc na poszukiwanie nowego zajęcia i znaleźli je, wynająwszy swoje usługi lordowi zamku, który zleca im wyczyszczenie kilku podziemi z potworów i uratowanie porwanej niewiasty.

Mechanika

Wydane na platformę PC, iOS i AND Heroes of Loot 2 to RPG akcji, w którym tak bohaterowie, jak i przeciwnicy pędzą w zabójczym tempie przez generowane losowo lochy. Z tego powodu rozgrywka jest mocno zręcznościowa i podczas walki liczy się przede wszystkim doskonały refleks. W grze powraca czwórka bohaterów znanych z pierwowzoru. Wojownik walczy potężnym młotem bojowym, walkiria wyróżnia się szybkością ruchu i zdolnością wykrywania sekretów, czarodziej korzysta ze sporego zestawu zaklęć, a elf dysponuje łukiem na tyle silnym, że wystrzelona z niego strzała potrafi przebić kilka potworów stojących w jednej linii. Podczas rozgrywki postacie te w szybkim tempie gromadzą punkty doświadczenia, co pozwala je awansować na kolejne poziomy i uczyć coraz lepszych umiejętności.

W porównaniu z pierwowzorem największą zmianą jest fakt, że nie kierujemy już pojedynczym bohaterem. Zamiast tego ze wspomnianej czwórki wybieramy dwie postacie i tym duetem sterujemy podczas przechodzenia poziomów. Wirtualny partner podąża automatycznie zaraz za nami, a my możemy się w każdej chwili przełączać między herosami, co odgrywa kluczową rolę zarówno w walce, jak i rozwiązywaniu zagadek logicznych.

Minirecenzja Heroes of Loot 2 – w dwójkę raźniej

PLUSY:
 1. rozbudowana mechanika – kierujemy nie jednym, a dwoma herosami;
 2. długa i emocjonująca przygoda;
 3. szybka i efektowna rozgrywka – palec rozboli was od stukania w ekran.
MINUSY:
 1. momentami lokacje są zbyt ciemne, przez co nie widać zupełnie nic;
 2. tylko dla fanów wymagających dungeon crawlerów.

Heroes of Loot 2 to kontynuacja udanej zręcznościowej gry RPG z 2013 roku. Produkcja, choć opiera się na podobnych zasadach, to doczekała się kilku nowinek i od razu możemy powiedzieć, że wyszły one jej na dobre. Na wstępie jednak musimy zaznaczyć, że jeżeli omijacie dungeon crawlery szerokim łukiem, to równie dobrze możecie już skończyć czytać ten tekst i udać się gdzie indziej.

Największą nowinką Heroes of Loot 2 jest powiększenie ekipy bohaterów. Tym razem na naszej głowie nie mamy już tylko jednej postaci, gdyż kierujemy dwoma herosami naraz. Ten prosty patent wprowadza do rozgrywki nieco strategicznej głębi, gdyż możemy do ekipy wziąć jednego zabijakę walczącego na krótkim dystansie, a drugiego wspierającego nas z daleka, np. maga. Dokładne poznanie postaci jest ważne, gdyż posiadają one odmienne moce, przydające się w różnych sytuacjach.

Nie oznacza to jednak, że gra jest łatwiejsza. Jak w każdej tego typu produkcji ginie się często, zwłaszcza w pierwszych godzinach zabawy. Dodatkowo po śmierci musimy zaczynać od początku, tracąc praktycznie wszystko. Zachowujemy bowiem tylko to, co jest związane z permanentnymi przedmiotami zdobywanymi w trakcie zwiedzania podziemi. Dzięki temu zabawa jest wymagająca, ale nie mamy wrażenia, że wszystko co robimy, robimy na darmo. Poza tym sama rozgrywka jest strasznie emocjonująca, szybka i efektowna.

Jeżeli kochacie tego typu gry, to Heroes of Loot 2 jest dla was idealną propozycją. Właściwie jedyną rzeczą do której można się przyczepić są nieco zbyt ciemne pomieszczenia. W niektórych momentach nie widać po prostu nic, co można potraktować jako małe oszustwo. Jeżeli jednak śmierć w grach nie jest wam obca, to koniecznie wydajcie pieniądze na aplikację studia OrangePixel.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Heroes of Loot 2: 12+

Heroes of Loot 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • 200 MB HDD
 • Windows 7/8//10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD3000 lub lepsza
 • 200 MB HDD
 • Windows 7/8//10 64-bit
PC
AND
iOS