Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiAND
Okładka Herobound: First Steps (AND)
OkładkaHerobound: First Steps (AND)

Herobound: First Steps AND

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w goblina przemierzającego podziemne tunele. W trakcie zabawy eksplorujemy lochy, rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Akcji | zagraj za darmo | widok izometryczny | dungeon-crawler | elementy przygodowe | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Herobound: First Steps Premiera AND

27listopada2015

Google Play

27listopada2015

producent: Oculus Studios wydawca: Oculus Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Herobound: First Steps to przygodowa gra akcji z elementami dungeon crawlera, za której opracowaniem stoi firma Oculus. Tytuł trafił na mobilny system AND, a został stworzony z myślą o goglach Samsung Gear VR, których wymaga do działania.

Fabuła

W Herobound: First Steps wcielamy się w goblina przemierzającego podziemne tunele w celu zbadania skrywanych przez nie tajemnic. Rozpoczynając zabawę otrzymujemy do dyspozycji dwa lochy – po ich ukończeniu odblokowuje się jeszcze jeden labirynt.

Mechanika

W dostępnym na mobilnym systemie AND Herobound: First Steps akcję ukazano w rzucie izometrycznym – możemy jedynak swobodnie rozglądać się po otoczeniu. W trakcie swoich wojaży bohater stawia czoła zróżnicowanym adwersarzom, na czele z potężnymi bossamipoczątkowo w starciach wykorzystuje jedynie miecz, aczkolwiek z czasem w jego ręce wpada również łuk pozwalający na eliminację przeciwników z bezpiecznej odległości. Walka toczy się w czasie rzeczywistym, a kluczem do sukcesu jest sprawne wyprowadzanie ataków podstawowych i specjalnych oraz unikanie ciosów zadawanych przez nieprzyjaciół.

Od czasu do czasu bohater musi też rozwiązać zagadkę logiczną lub środowiskową. Warto pamiętać, że w lochach nie brakuje skrzyń skrywających mocniejszy oręż – z uwagi na fakt, że zazwyczaj są one dobrze ukryte, w trakcie zabawy warto uważnie przyglądać się po otoczeniu, zmuszając protagonistę do zaglądania w każdy kąt.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Herobound: First Steps została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce, przez co potrafi wpaść w oko. Oprócz gogli rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear VR tytuł wymaga do działania kontrolera.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Herobound: First Steps: 12+

Herobound: First Steps Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Samsung Gear VR i kontroler