Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heretic: Shadow of the Serpent Riders (PC)
OkładkaHeretic: Shadow of the Serpent Riders (PC)

Heretic: Shadow of the Serpent Riders PC

Edycja rozszerzona osadzonej w klimatach fantasy pierwszoosobowej strzelaniny zatytułowanej Heretic. W porównaniu z wersją podstawową wprowadzono dwa dodatkowe epizody.

Akcji | FPP | strzelanki

Heretic: Shadow of the Serpent Riders Premiera PC

23marca1995

producent: Raven Software wydawca: GT Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Heretic: Shadow of the Serpent Riders

Doom (1993)

Hexen: Beyond Heretic

Witchaven

Shadow of the Serpent Riders to rozbudowana edycja pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie Heretic, którą firma GT Interactive wprowadziła do sklepów kilkanaście miesięcy po premierze pierwowzoru. Pod względem technicznym produkt ten nie różni się niczym od klasycznej wersji gry. Jedyną istotną nowością są dwa niedostępne wcześniej epizody, zawierające w sumie osiemnaście premierowych poziomów.

Fabuła gry pozostała niezmieniona, dlatego w Shadow of the Serpent Riders głównym przeciwnikiem ludzi w walce o wolność fantastycznego świata pozostał D’Sparil – najsłabszy z trójki Wężowych Jeźdźców. Oba nowe epizody mają luźny związek z głównym wątkiem, w którym gracz próbuje pokonać podwładnych demona i dotrzeć do jego siedziby, by stoczyć z nim ostateczny pojedynek. Pierwszy z nowych scenariuszy (The Ossuary) pozwala zobaczyć, jak wygląda świat zniszczony wieki temu przez Wężowych Jeźdźców, natomiast drugi (The Stagnant Demise), przenosi nas do miejsca narodzin D’Sparila. Oprócz wspomnianych epizodów, studio Raven Software całkowicie odpuściło sobie wprowadzenie innych nowości. Do walki stanęli zatem doskonale znani przeciwnicy, których można zniszczyć za pomocą wypróbowanego zestawu środków zagłady.

Oba dodatkowe epizody zostały przez firmę Raven Software udostępnione za darmo dla posiadaczy klasycznej edycji gry i można je pobrać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Heretic: Shadow of the Serpent Riders: 16+