Druga część doskonałej gry akcji osadzonej w realiach fantasy. W przeciwieństwie do pierwowzoru, w Heretic II oglądamy świat w perspektywie z trzeciej osoby. Gra oparta została na silniku Quake, zmieniono jednak lokacje oraz bronie na magiczne, a gracz, oprócz likwidowania kolejnych przeciwników, ma również do rozwiązania zagadki logiczne. W grze ponownie wcielamy się w postać Corvusa, wojownika Sidhów, który po szczęśliwym powrocie do ojczyzny od razu musi zmierzyć się z siłami zła. Głównym celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniającej się plagi niszczącej magiczną krainę oraz poznanie i zlikwidowanie jej źródeł.
Fabuła Heretic 2 kontynuuje historię, którą mieliśmy okazję poznać w oryginale. Po pokonaniu D'Sparil na końcu Heretica, Corvus zostaje wysłany do Zewnętrznych Światów przez umierającego jeźdźca węży. Nareszcie, po latach wygnania, Corvus odnajduje przejście umożliwiające mu powrót do ojczystej krainy Parthoris. Niestety zastaje tam jedynie zgliszcza oraz ciała rodziny i przyjaciół zabitych przez nieznanych sprawców. W poszukiwaniu źródeł zła gracz wędruje przez fantastyczne, trójwymiarowe lokacje, spotyka sprzymierzeńców i walczy z przerażającymi bestiami. Fabuła jest całkowicie liniowa i nie pozwala na dokonywanie jakichkolwiek wyborów, a postępy w grze ukazywane są ładnymi przerywnikami filmowymi. Do dyspozycji otrzymujemy bogaty arsenał magicznych broni, z których prawie każda zadaje dwa rodzaje zniszczeń. Oprócz tego, jak przystało na heretica, nasz bohater zdobywa coraz lepsze umiejętności posługiwania się magią i uczy się coraz potężniejszych czarów. Oprócz single player, gracze mogą uczestniczyć w rozgrywkach wieloosobowych w sieci LAN lub przez Internet.
Autor opisu gry: Mariusz Klamra
Platformy:
PC WindowsAngielskie napisy i dialogi



6GIER
Cykl strzelanek z czasem wzbogaconych o elementy przygodowe, za którego wykreowaniem stoi studio Raven Software. Pierwszym wydawcą gier spod tego szyldu była firma id Software, następnie dołączyło do niej Activision, a po latach pieczę nad marką zaczęła sprawować Bethesda Softworks.
Phil Spencer udzielił wywiadu, w którym zdradził, że Microsoft zamierza wskrzesić stare marki Activision. Wśród kandydatów do powrotu na rynek są serie Hexen, Guitar Hero i King's Quest.
gry
Adrian Werner
21 stycznia 2022 09:15
Chociaż miłośnicy cyklu Hexen/Heretic od kilkunastu lat nie mogą doczekać się kolejnych jego części, nadeszła właśnie doskonała okazja, by przypomnieć sobie klimat tej kultowej już gry akcji osadzonej w realiach fantasy. Ogłoszono bowiem wydanie fanowskiej modyfikacji bazującej na tej serii, o której wspominaliśmy Wam kilka dni temu.
gry
Marcin Skierski
12 listopada 2010 12:40
Modyfikacje od dawna są ostatnią nadzieją fanów starszych produkcji, które nie mają już szans na oficjalną kontynuację czy nawet jakikolwiek remake. Jeśli ciepło wspominacie cykl Hexen/Heretic to mamy dla was bardzo dobre wieści – już wkrótce ukaże się bowiem mod bazujący na tej właśnie serii.
gry
Adrian Werner
27 października 2010 13:28
Popularne pliki do pobrania do gry Heretic II.
Wymagania sprzętowe gry Heretic II:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 166MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D.
Średnie Oceny:
Średnia z 271 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.