Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heretic II (PC)

Heretic II PC

Druga część doskonałej gry akcji osadzonej w realiach fantasy, w której ponownie śledzimy losy Corvusa, wojownika Sidhów, który po szczęśliwym powrocie do ojczyzny od razu musi zmierzyć się z siłami zła.

Akcji

PC Windows
Okładka Heretic II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada1998

12marca1999

pudełko PL

Druga część doskonałej gry akcji osadzonej w realiach fantasy. W przeciwieństwie do pierwowzoru, w Heretic II oglądamy świat w perspektywie z trzeciej osoby. Gra oparta została na silniku Quake, zmieniono jednak lokacje oraz bronie na magiczne, a gracz, oprócz likwidowania kolejnych przeciwników, ma również do rozwiązania zagadki logiczne. W grze ponownie wcielamy się w postać Corvusa, wojownika Sidhów, który po szczęśliwym powrocie do ojczyzny od razu musi zmierzyć się z siłami zła. Głównym celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniającej się plagi niszczącej magiczną krainę oraz poznanie i zlikwidowanie jej źródeł.

Fabuła Heretic 2 kontynuuje historię, którą mieliśmy okazję poznać w oryginale. Po pokonaniu D'Sparil na końcu Heretica, Corvus zostaje wysłany do Zewnętrznych Światów przez umierającego jeźdźca węży. Nareszcie, po latach wygnania, Corvus odnajduje przejście umożliwiające mu powrót do ojczystej krainy Parthoris. Niestety zastaje tam jedynie zgliszcza oraz ciała rodziny i przyjaciół zabitych przez nieznanych sprawców. W poszukiwaniu źródeł zła gracz wędruje przez fantastyczne, trójwymiarowe lokacje, spotyka sprzymierzeńców i walczy z przerażającymi bestiami. Fabuła jest całkowicie liniowa i nie pozwala na dokonywanie jakichkolwiek wyborów, a postępy w grze ukazywane są ładnymi przerywnikami filmowymi. Do dyspozycji otrzymujemy bogaty arsenał magicznych broni, z których prawie każda zadaje dwa rodzaje zniszczeń. Oprócz tego, jak przystało na heretica, nasz bohater zdobywa coraz lepsze umiejętności posługiwania się magią i uczy się coraz potężniejszych czarów. Oprócz single player, gracze mogą uczestniczyć w rozgrywkach wieloosobowych w sieci LAN lub przez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Heretic II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Heretic II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Fanowska wersja Hexena już dostępna
Fanowska wersja Hexena już dostępna

wiadomość12 listopada 2010

Chociaż miłośnicy cyklu Hexen/Heretic od kilkunastu lat nie mogą doczekać się kolejnych jego części, nadeszła właśnie doskonała okazja, by przypomnieć sobie klimat tej kultowej już gry akcji osadzonej w realiach fantasy. Ogłoszono bowiem wydanie fanowskiej modyfikacji bazującej na tej serii, o której wspominaliśmy Wam kilka dni temu.

Premiera fanowskiego Hexena już wkrótce
Premiera fanowskiego Hexena już wkrótce

wiadomość27 października 2010

Modyfikacje od dawna są ostatnią nadzieją fanów starszych produkcji, które nie mają już szans na oficjalną kontynuację czy nawet jakikolwiek remake. Jeśli ciepło wspominacie cykl Hexen/Heretic to mamy dla was bardzo dobre wieści – już wkrótce ukaże się bowiem mod bazujący na tej właśnie serii.