Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heretic II (PC)
OkładkaHeretic II (PC)

Heretic II PC

Druga część doskonałej gry akcji osadzonej w realiach fantasy, w której ponownie śledzimy losy Corvusa, wojownika Sidhów, który po szczęśliwym powrocie do ojczyzny od razu musi zmierzyć się z siłami zła.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heretic II Premiera PC

20listopada1998

pudełko PL

12marca1999

producent: Raven Software wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Druga część doskonałej gry akcji osadzonej w realiach fantasy. W przeciwieństwie do pierwowzoru, w Heretic II oglądamy świat w perspektywie z trzeciej osoby. Gra oparta została na silniku Quake, zmieniono jednak lokacje oraz bronie na magiczne, a gracz, oprócz likwidowania kolejnych przeciwników, ma również do rozwiązania zagadki logiczne. W grze ponownie wcielamy się w postać Corvusa, wojownika Sidhów, który po szczęśliwym powrocie do ojczyzny od razu musi zmierzyć się z siłami zła. Głównym celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniającej się plagi niszczącej magiczną krainę oraz poznanie i zlikwidowanie jej źródeł.

Fabuła Heretic 2 kontynuuje historię, którą mieliśmy okazję poznać w oryginale. Po pokonaniu D'Sparil na końcu Heretica, Corvus zostaje wysłany do Zewnętrznych Światów przez umierającego jeźdźca węży. Nareszcie, po latach wygnania, Corvus odnajduje przejście umożliwiające mu powrót do ojczystej krainy Parthoris. Niestety zastaje tam jedynie zgliszcza oraz ciała rodziny i przyjaciół zabitych przez nieznanych sprawców. W poszukiwaniu źródeł zła gracz wędruje przez fantastyczne, trójwymiarowe lokacje, spotyka sprzymierzeńców i walczy z przerażającymi bestiami. Fabuła jest całkowicie liniowa i nie pozwala na dokonywanie jakichkolwiek wyborów, a postępy w grze ukazywane są ładnymi przerywnikami filmowymi. Do dyspozycji otrzymujemy bogaty arsenał magicznych broni, z których prawie każda zadaje dwa rodzaje zniszczeń. Oprócz tego, jak przystało na heretica, nasz bohater zdobywa coraz lepsze umiejętności posługiwania się magią i uczy się coraz potężniejszych czarów. Oprócz single player, gracze mogą uczestniczyć w rozgrywkach wieloosobowych w sieci LAN lub przez Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Heretic II cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Heretic II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Heretic II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D