Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX (PC)

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX

Side-scrollowa gra akcji z elementami platformówki wzorowana na serii Mega-Man. Wcielamy się w Copena – żołnierza eliminującego zastępy przeciwników przy pomocy zaawansowanej broni i technologii, które zapewniają mu możliwości niedostępne dla zwykłych śmiertelników.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | side-scroll

Okładka Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX (PC)

data premiery gry:

26wrz2019

Switch PS4 PC

paź2019

XONE

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX to side-scrollowa gra akcji z elementami platformówki, reprezentująca serię czerpiącą garściami z dorobku cyklu Mega-Man. Za jej opracowaniem stoi zespół Inti Creates.

Fabuła

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX zabiera nas w podróż w przyszłość. Głównym bohaterem gry jest znany z poprzednich części serii Copen, który, choć nie jest Adeptem (człowiekiem obdarzonym nadnaturalnymi zdolnościami), dzięki zaawansowanej technologii i doskonałej znajomości sztuk walki także zasługuje na miano skutecznego i niebezpiecznego żołnierza. Bohater po raz kolejny zostaje zmuszony do zakasania rękawów i stawienia czoła licznym niebezpieczeństwom.

Mechanika

W Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX akcję obserwujemy z boku. W trakcie dynamicznej rozgrywki przemierzamy kolejne poziomy i eliminujemy zastępy przeciwników, wśród których prym wiodą przerośnięci bossowie. W starciach z nimi korzystamy zarówno z broni, jak i z zaawansowanej technologii oraz pomocy Lola – bojowego robota podążającego za Copenem. Warto odnotować, że dzięki zdobywanemu doświadczeniu i zasobom pozostawianym przez pokonanych przeciwników protagonista stopniowo zwiększa swój potencjał bojowy; z czasem może więc uporać się z coraz większymi zagrożeniami.

Kwestie techniczne

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX posiada dwuwymiarową grafikę, którą utrzymano w pixelartowej stylistyce; sfera wizualna gry przywodzi na myśl ośmio- i szesnastobitowe tytuły, jednak wzbogacono ją o współczesne efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 60,00 PLN

Gry podobne do Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX

Klasyfikacja PEGI Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Switch
PS4
PC
XONE