Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XONESwitchXSX
Okładka Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 (PC)
OkładkaGunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 (PC)

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2

Kontynuacja side-scrollowej gry akcji opracowanej przez studio Inti Creates. W Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 ponownie wcielamy się w Copena – żołnierza posiadającego dostęp do zaawansowanej broni i technologii, o której zwykły śmiertelnik może tylko pomarzyć.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 Premiera

27sty2022za 96dni

PC PS5 XSX PS4 XONE Switch

Gry podobne do Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2

Cuphead

Mega Man Zero/ZX Legacy Collection

Mighty No. 9

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 to utrzymana w klimacie science fiction platformowa gra akcji opracowana przez studio Indi Creates. Tytuł ten stanowi bezpośrednią kontynuację wydanego we wrześniu 2019 roku Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX, w którym również mieliśmy okazję śledzić losy żołnierza Copena.

Fabuła

Zaprezentowana w tej części historia osadzona została w zrujnowanym, pustynnym świecie, zamieszkiwanym wyłącznie przez roboty. Przemierzając tę krainę, napotykamy na swojej drodze zarówno postaci znane nam z jedynki, jak i zupełnie nowych bohaterów.

Mechanika

W tytule tym akcję obserwujemy z boku. Główny bohater pokonuje kolejne wielopoziomowe lokacje, omijając czyhające na niego pułapki oraz eliminując napotykanych po drodze przeciwników. Wśród nowej broni, jaką może wykorzystywać w walce, znalazł się Razor Wheel, czyli obrotowe ostrze, którym Copen z łatwością masakruje wrogie mu jednostki.

Bullit Dash, dzięki któremu bohater mógł unosić się w powietrzu w pierwszej części, także uległ wzmocnieniu. Jeżeli uda nam się opanować do perfekcji super szybkość, zostaniemy również nagrodzeni umiejętnością wykonywania stylowych manewrów.

W kluczowych momentach drogę protagoniście zagradzają nie tylko standardowi przeciwnicy, ale też jednostki wyższej klasy. Po wyeliminowaniu jednego z bossów zyskujemy nową broń EX, która pozwala nam łatwiej namierzać słabe punkty swoich oponentów, eliminując ich znacznie szybciej niż przy użyciu zwykłego ostrza.

Copen posiada dwie formy, z których korzysta zamiennie przy pokonywaniu różnych wymagających lokacji: skoncentrowaną na mocy “Break-Shift” oraz zwiększającą prędkość “Bullit-Shift”. Używając pierwszej aktywujemy też Overdrive, dzięki któremu główny bohater może dłużej utrzymywać mode “Bullit-Shift”, pędząc z większą szybkością w powietrzu.

Tak jak w pierwszej części głównemu bohaterowi towarzyszy jego muza Lola. W momencie gdy nasze HP spadnie do 0, Lola potrafi się transformować i z pomocą swej umiejętności Anthem przywrócić nas do życia. W drugiej odsłonie serii jej moce regeneracyjne zostały ulepszone, a ich limit został zniesiony. Korzystając na linii frontu z „Trybu Leczenia” (Healing Mode), postać może przyznawać Copenowi maksymalną liczbę życia w którymkolwiek momencie. Gdy znów bohater zdobywa w trakcie bitwy ponad 1000 punktów sławy, Lola zagrzewa go do dalszej walki piosenką.

Kwestie techniczne

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2 posiada barwną, dwuwymiarową oprawę graficzną o pixelartowej stylistyce. Rysunki, wykorzystane w sekwencjach dialogowych, utrzymane zostały w stylu japońskiej animacji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX 2: 12+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch