Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5PS4
Okładka Goodbye Volcano High (PC)
OkładkaGoodbye Volcano High (PC)

Goodbye Volcano High

Goodbye Volcano High jest grą przygodową, w której gracz wciela się w Fanga – niebinarnego, antropomorficznego dinozaura, który właśnie kończy szkołę średnią. Produkcja została opracowana przez studio KO_OP.

Przygodowe | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Goodbye Volcano High Premiera

gru2021

PC PS4 PS5

producent: KO_OP wydawca: KO_OP Strona oficjalna

Goodbye Volcano High to gra przygodowa, w której wcielamy się w Fanga – osiemnastoletniego zantropomorfizowanego dinozaura, który właśnie kończy szkołę średnią. Produkcja porusza wątek tożsamości płciowej. Za stworzenie i wydanie tego dzieła odpowiada firma KO_OP (autorzy GNOG oraz Depanneur Nocturne).

Fabuła

Akcja Goodbye Volcano High rozgrywa się w świecie pełnym zantropomorfizowanych zwierząt. Gracz wciela się w Fanga – nastoletniego dinozaura, który właśnie kończy szkołę średnią i stara się zrozumieć samego siebie oraz poradzić z różnorakimi życiowymi problemami. Jest to opowieść o miłości, dorastaniu i zmianie.

Mechanika

Goodbye Volcano High jest dość klasyczną grą przygodową. Akcję obserwujemy tu z różnych perspektyw, a głównym celem zabawy jest poznawanie opowieści przygotowanej przez twórców. Rozgrywka polega głównie na eksplorowaniu plansz i rozmowach z postaciami. Od czasu do czasu musimy też rozwiązywać zagadki, brać udział w muzycznych minigrach oraz podejmować wybory, które kształtują dalszy ciąg historii (gra oferuje kilka różnych zakończeń).

Tryby gry

W Goodbye Volcano High możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Goodbye Volcano High ma dość prostą, dwuwymiarową grafikę, która jest oparta o ręcznie rysowane ilustracje. Styl artystyczny tej produkcji przypomina film animowany. Na uwagę zasługuje też udźwiękowienie – głosu jednej z postaci użyczył niebinarny aktor Lachlan Watson (Chilling Adventures of Sabrina), a za muzykę odpowiadają Dabu (Winding Worlds, Dwarf Fortress) oraz piosenkarka Brigitte Naggar (znana też jako Common Holly).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Goodbye Volcano High: 16+

Goodbye Volcano High Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 SP1
PC
PS4
PS5