Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS5PCXSXSwitchXONE
Okładka Gods & Monsters (PS4)

Gods & Monsters

Gods and Monsters

Przygodowa gra akcji TPP z otwartym światem, opracowana przez twórców Assasin’s Creed Oddyssey ze studia Ubisoft. Gods & Monsters rozgrywa się w realiach mitologii greckiej i nawiązuje do mitu o nikczemnym Tyfonie.

Akcji | TPP | sandbox | elementy RPG | mitologia grecka | przygodowe gry akcji

Okładka Gods & Monsters (PS4)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

Gods & Monsters to baśniowa gra akcji o zapomnianym bohaterze, osadzona w starożytnej Grecji, pełnej mitologicznych stworzeń i znanych greckich bogów. Za grę odpowiadają twórcy Assassin’s Creed Odyssey.

Fabuła

W grze wcielamy się w zapomnianego bohatera, który decyduje podjąć się ciężkiego zadania w celu uratowania Greckich Bogów i odzyskania ich cennych mocy. Wszystko za sprawą Tyfona - pół człowieka, pół zwierzęcia, wyklutego z jaj podarowanych Gai przez Tartara, po tym, jak ta poprosiła go o pomoc, będąc wściekłą na Zeusa za zamknięcie tytanów. W ten sposób narodził się potwór przepełniony nienawiścią do wszystkich bogów, a my zaś musimy stawić mu czoła. Ciekawe jest to, że cała historia opowiadana jest przez Homera jego wnukom, którzy to zadając niezliczoną ilość pytań, dodają humoru tytułowi.

Mechanika

Akcja gry rozgrywa się w baśniowym świecie starożytnej Grecji, pełnym przepięknych budowli i zapierających dech widoków, obserwowanych z trzeciej osoby. Zwiedzamy go, wcielając się w zapomnianego bohatera, obdarzonego z rąk greckich bogów specjalnymi mocami, które to pomogą nam uporać się z Tyfonem, ale i rozmaitymi stworzeniami mitologicznymi napotkanymi na naszej drodze. Większość z nich jest skorumpowana złą mocą naszego głównego przeciwnika, jednak poprzez walkę, jesteśmy w stanie ich wyzwolić.

Walka w Gods & Monsters jest szybka i dynamiczna, a pojedynki toczą się zarówno na lądzie, jak i w powietrzu, w zależności od usytuowania słabego punktu naszego oponenta. Na przykład piętą Achillesa u cyklopa jest jego oko. Bestia do małych nie należy, więc aby zadać śmiertelny cios, najpierw musimy się po nim wspiąć. Dodatkowo Fenyx podczas walki może wspomóc się, korzystając ze swoich specjalnych mocy, do których należy wślizg, silny kopniak, trąba powietrzna, podwójny skok czy możliwość skradania. Musimy jednak być ostrożni, gdyż każda z tych czynności zużywa ograniczoną staminę bohatera.

Dodatkowo wraz z postępem fabularnym czekają nas specjalne zadania, za sprawą których oddawać będziemy utracone moce Bogom.

Gra posiada kreator postaci z szeroką gamą cech wyglądu do spersonalizowania naszego bohatera.

Kwestie techniczne

Gra posiada trójwymiarową grafikę, stylistycznie będącą połączeniem The Legend Of Zelda: Breath Of Wild z Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, nasyconej kolorami z kreskówkowym stylem graficznym, w którym wszystko wydaje się przyjemniejsze dla oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3,3 / 10 na podstawie 345 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Gods & Monsters

12+

Plany Ubisoftu: cross-play w każdej grze i lepsza komunikacja z graczami
Plany Ubisoftu: cross-play w każdej grze i lepsza komunikacja z graczami

wiadomość31 października 2019

Chcąc uniknąć kolejnej klęski komercyjnej, firma Ubisoft zamierza lepiej komunikować graczom to, czym właściwie będą zapowiadane przez nią produkcje. Poza tym w domyśle każda gra ma być wyposażona w funkcję cross-play.

Watch Dogs: Legion i Rainbow Six Quarantine na PS5 i Xbox Scarlett
Watch Dogs: Legion i Rainbow Six Quarantine na PS5 i Xbox Scarlett

wiadomość31 października 2019

Dyrektor generalny Ubisoftu poinformował wczoraj, że produkcje, które zostały ostatnio przeniesione na następny rok finansowy, ukażą się zarówno na obecnej generacji konsol, jak i na następnej. Mowa tutaj o tytułach AAA - Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters, Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oraz dwóch jeszcze niezapowiedzianych.

Komercyjna klęska The Division 2 i Breakpoint. Ubisoft opóźnia premiery gier
Komercyjna klęska The Division 2 i Breakpoint. Ubisoft opóźnia premiery gier

wiadomość24 października 2019

Na zamkniętej konferencji prasowej Ubisoft poinformował o przesunięciach premier nadchodzących tytułów AAA, w tym Watch Dogs Legion. Powodem tego są niezadowalające wyniki sprzedaży Tom Clancy’s The Division 2 i Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint.

Gods & Monsters - to nowa gra twórców AC: Odyssey; jest data premiery
Gods & Monsters - to nowa gra twórców AC: Odyssey; jest data premiery

wiadomość10 czerwca 2019

Podczas konferencji Ubisoftu na targach E3 2019 zapowiedziano Gods & Monsters - przygodową grę akcji twórców Assassin's Creed Odyssey. Gra zabierze nas do mitologicznej Grecji, gdzie powalczymy z potężnymi bestiami.

PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX