Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Goat of Duty (PC)

Goat of Duty PC

Wartki shooter z kozami w roli głównej, stawiający na rozgrywkę w starym stylu a la Quake III: Arena. Goat of Duty przeznaczone jest głównie do zabawy wieloosobowej, z możliwością gry w kilku trybach, w tym klasycznym deathmatchu.

Akcji | FPP | FPS | humorystyczne | sieciowe | multiplayer | indie | strzelanki

PC Windows
Okładka Goat of Duty (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

10lipca2019

wczesny dostęp

16stycznia2020

16stycznia2020

Steam

Goat of Duty to dynamiczna strzelanka, w której gracze wcielają się w zmutowane i pałające żądzą mordu kozy, wyposażone w rozmaite bronie i walczące między sobą o przetrwanie. Za grę odpowiada studio 34BigThings posiadające na swoim koncie inne zwariowane tytuły, takie jak Mars or Die i Hyperdrive Massacre.

Fabuła

Goat of Duty to gra nieposiadająca linii fabularnej i stawiająca na prostotę; głównymi bohaterkami gry są uzbrojone kozy, z jakiegoś powodu pałające chęcią wymordowania całego swojego gatunku.

Mechanika

Goat of Duty do dynamiczna strzelanka obserwowana z perspektywy trzeciej osoby, gdzie wcielamy się w postać kozy. Ta jest zwinna i szybka, a do tego potrafi wysoko skakać i strzelać z różnego rodzaju broni. Nie znajdziemy tu żadnych specjalnych modyfikacji czy perków do zdobycia, ponieważ gra stawia na oldskulowe podejście do gatunku, gdzie liczą się jedynie umiejętności gracza.

Pomimo iż twórcy odeszli od modyfikacji wpływających na przebieg rozgrywki, to w grze znalazły się takie, które zmieniają wygląd naszej kozy, dzięki czemu każdy może wyróżnić się za pomocą wielu akcesoriów i kostiumów. Dostęp do tychże modyfikacji otrzymujemy poprzez levelowanie postaci dzięki zdobywanym punktom doświadczenia. Te dostajemy w zależności od liczby celnych strzałów w głowę, killing spree (czyli ciągu zabójstw na naszym koncie bez utraty własnego życia) i łącznej liczby zgonów naszych, jak i tych, do których się przyczyniliśmy.

Tryby gry

Gra jest przeznaczona zarówno dla jednego gracza, jak i dla rozgrywek wieloosobowych. Te dzielą się na cztery tryby (między innymi klasyczny i drużynowy deathmatch), w których rozgrywką cieszyć się możemy w gronie do 10 graczy. Wszystko to odbywa się na urozmaiconych i bogatych w detale mapach; każda z nich zmusza do przyjęcia innego stylu gry. Zwiedzamy futurystyczną farmę, studnię, średniowieczną wioskę, statek kosmiczny, a nawet pustynie i góry.

Kwestie techniczne

Goat of Duty to gra w pełni trójwymiarowa, utrzymana w żywych barwach i niestroniąca od widoku rozlanej krwi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Nośnik: 3,3+ GB

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 42,99 PLN

Gry podobne do Goat of Duty

Wymagania wiekowe Goat of Duty

18+

Wymagania sprzętowe Goat of Duty

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 Ti lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Goat of Duty do zdobycia za darmo
Goat of Duty do zdobycia za darmo

wiadomość17 marca 2020

Przez najbliższe dwa tygodnie na zdobycie za darmo będzie czekać gra Goat of Duty. Mowa o strzelance, w której toczymy krwawe boje na wzór tych z kultowego Quake’a III, wcielając się w... zmutowane kozy.

Beyond a Steel Sky z premierą w 2020 roku i darmowy weekend z Goat of Duty - wieści
Beyond a Steel Sky z premierą w 2020 roku i darmowy weekend z Goat of Duty - wieści

wiadomość6 grudnia 2019

Dziś piszemy o terminie premiery przygodówki Beyond a Steel Sky oraz darmowym weekendzie z humorystyczną sieciową strzelanką Goat of Duty. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Call of Duty spotyka Goat Simulator w Goat of Duty. Jest data premiery
Call of Duty spotyka Goat Simulator w Goat of Duty. Jest data premiery

wiadomość11 października 2019

Poznaliśmy termin debiutu pełnej wersji Goat of Duty. Na początku roku zobaczymy, jak wygląda premierowe wydanie gry łączącej markę Call of Duty z grą Goat Simulator oraz serią Unreal Tournament.