Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSP
Okładka Gladiator Begins (PSP)

Gladiator Begins PSP

Gladiator Begins jest grą z gatunku action-RPG, wyprodukowaną przez ekipę deweloperską studia Acquire. Gracz kieruje poczynaniami odważnego gladiatora, który poza walkami w koloseum wykonuje również rozmaite zlecenia dla prominentnych mieszkańców starożytnego Rzymu.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Gladiator Begins (PSP)

producent: Acquire

wydawca: pQube

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

14października2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Acquire zasłynęło przed laty stworzeniem pierwszej gry na konsole o skradaniu się i atakach z zaskoczenia czyli Tenchu. Teraz doświadczone studio przygotowało RPG-a akcji na PSP, który przenosi graczy w czasy starożytnego Rzymu.

Głównym bohaterem jest gladiator, któremu przyszło żyć w trudnych czasach. Kończąca się linia rodowa rządzącego cezara i walki polityczne o wpływy sprawiły, że sytuacja w Imperium stała się bardzo napięta. Ludzie oczekują rozrywek, a stronnictwa zamierzają im je dostarczyć posyłając w bój głównego bohatera i setki innych wojowników. Wraz ze zdobywanym rozgłosem i renomą heros stanie się też najemnikiem pracującym dla bogatych mieszkańców Rzymu i wykonującym dla nich różne misje.

Za intrygującą fabułą stoi ciekawy RPG akcji, w którym gracze muszą toczyć setki walk na arenach i wykonywać dziesiątki misji budując swój wizerunek oraz rozwijając potrzebne umiejętności.

Twórcy przygotowali kilka różnych typów misji oraz rodzajów walk na arenie. Nie brakuje pojedynków drużynowych i wielkich batalii oddziałów. Gladiator dysponuje czterema stylami walki pomiędzy którymi może się swobodnie przełączać w zależności od potrzeb. Twórcy przygotowali też dziesiątki elementów ekwipunku do zdobycia i kupienia, które wpływają na zdolności i statystyki postaci. Dzięki nim każdy może dopasować charakterystykę bohatera do własnych upodobań.

System walki jest zręcznościowy i opiera się na szybkim wyprowadzaniu właściwych kombinacji ciosów oraz odpowiednim reagowaniu na ataki wrogów w celu wyprowadzenia kontry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gladiator Begins

18+