Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Warriors of the Lost Empire (PSP)
OkładkaWarriors of the Lost Empire (PSP)

Warriors of the Lost Empire PSP

Dynamiczna gra akcji, w której zajmujemy się rozwojem głównego bohatera oraz przystępujemy do pojedynków z potworami. Do pokonania mamy dziesięć rozbudowanych lochów.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warriors of the Lost Empire Premiera PSP

4grudnia2007

pudełko PL

27listopada2008

producent: Ertain wydawca: Mercury Games wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warriors of the Lost Empire

Dungeon Siege: Throne of Agony

Ys: The Ark of Napishtim

Gladiator Begins

Warriors of the Lost Empire to typowy przedstawiciel gatunku hack'n'slash. Oznacza to, że przede wszystkim zajmujemy się likwidacją napotykanych w trakcie zabawy postaci. Podobnie jak w bardziej rozbudowanych grach role-playing, zajmujemy się także prowadzeniem wybranej na początku zabawy postaci, dbając zarówno o coraz droższy ekwipunek, jak i rozwijając podstawowe współczynniki bohatera. Opisywany tytuł początkowo ukazał się wyłącznie w Japonii (pod tytułem Lost Regnum: Makutsu no Koutei). Dopiero z inicjatywy firmy Mercury Games zdecydowano się na przygotowanie europejskiej premiery. Za produkcję tej zręcznościówki odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Ertain, znane między innymi dzięki familijnej grze Paint by DS. Warriors of the Lost Empire ukazał się wyłącznie na przenośną konsolkę firmy Sony.

Akcja omawianej gry rozgrywa się w typowej dla tego typu produkcji fikcyjnej krainie fantasy, w której obecność potworów oraz wykorzystywanie magii są na porządku dziennym. Produkt ten posiada dość symboliczny wątek fabularny, który w trakcie właściwej rozgrywki zepchnięty zostaje zdecydowanie na dalszy plan. Sterowana przez nas postać wyrusza na poszukiwania władcy baśniowego królestwa – Hadrianusa. W tym celu musimy odwiedzić dziesięć różnych lochów, rozprawiając się z napotkanymi potworami (także zdecydowanie potężniejszymi bossami) oraz odszukując przejścia prowadzące do kolejnych sekcji podziemnego kompleksu. Rozgrywka przebiega w liniowy sposób, gdyż do celu prowadzi wyłącznie jedna ścieżka. Warto też zaznaczyć, iż producent zadbał o mapkę, tak aby łatwiej można było odnaleźć korytarze prowadzące do kolejnych komnat.

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki musimy zdecydować się na jedną z czterech dostępnych postaci. Może to być między innymi wyjątkowo zwinna amazonka, czy zadający poważne obrażenia, ale stosunkowo powolny gladiator. Prowadzoną postać sukcesywnie się oczywiście rozwija, dzięki czemu odblokowuje się też nowe umiejętności oraz nieznane dotąd kombinacje ataków. Gracz musi także zadbać o odpowiednie uzbrojenie. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku broń biała. Przygotowano bowiem ponad 150 różnych przedmiotów. Ponadto gracz może zlecać kowalowi skonstruowanie nowych obiektów. Żeby jednak było to wykonalne, należy dostarczyć odpowiednie składniki.

Producent zadbał także o dość standardowo wykonany multiplayer dla dwóch osób, w którym zawodnicy bawią się w trybie kooperacji, pomagając sobie w zabezpieczaniu kolejnych komnat. Wizualnie gra prezentuje się dość dobrze. Sterowana aktualnie postać obserwowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Nie zabrakło oczywiście efektownych uderzeń oraz ładnie wykonanych modeli przeciwników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Warriors of the Lost Empire cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Warriors of the Lost Empire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.