Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchiOSPS4PS5
Okładka Gibbon: Beyond the Trees (Switch)
OkładkaGibbon: Beyond the Trees (Switch)

Gibbon: Beyond the Trees

Platformówka mierząca się z trudnym tematem wpływu człowieka na środowisko naturalne. W Gibbon: Beyond the Trees wcielamy się w tytułową małpkę, która porusza się w koronach drzew w charakterystyczny, lecz przy tym niesłychanie sprawny i widowiskowy sposób.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | zwierzęta | side-scroll | gry zaangażowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gibbon: Beyond the Trees Premiera

25lut2022

iOS

11maj2022

Switch

18maj2022

PC

1cze2023

PS4 PS5

Gry podobne do Gibbon: Beyond the Trees

Inside

Endling

Webbed

Gibbon: Beyond the Trees jest grą platformową, podejmującą trudny temat wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Broken Rules – autorów ciepło przyjętej przygodówki pod tytułem Old Man’s Journey.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, w Gibbon: Beyond the Trees wcielamy się w gibona. W trybie fabularnym poznajemy losy małpki i jej rodziny, która próbuje stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony ludzi i ich działalności. W trybie wyzwolenia natomiast nasz gibon mknie przez dżunglę w poszukiwaniu prawdziwej wolności.

Mechanika

W Gibbon: Beyond the Trees akcję oglądamy z boku. Najważniejszym i najbardziej spektakularnym elementem rozgrywki jest przemieszczanie się po otoczeniu. Zwisając z gałęzi, gibon kołysze ciałem i w odpowiednim momencie oddaje skok. Po drodze do celu (najczęściej jest nim inna gałąź) małpka okazjonalnie wspomaga się lianami lub... kończynami innych naczelnych, które wraz z nią przemierzają las. Sztuka ta nosi miano brachiacji, a deweloperom udało się dobrze odzwierciedlić jej niuanse. Dzięki temu po opanowaniu sterowania możemy niesłychanie sprawnie, szybko i efektownie poruszać się w koronach drzew.

Oprócz tropikalnej gęstwiny, podczas zabawy przychodzi nam odwiedzić niewielkie osady i miasteczka wzniesione przez człowieka. W miarę postępów coraz częściej spotykamy też samych ludzi. Przedstawiciele naszego gatunku pełnią tu rolę wrogów, którzy nie wahają się otworzyć ognia do małpek. W trybie fabularnym (przewidzianym na około godzinę zabawy) lokacje są zaprojektowane ręcznie, natomiast w trybie przetrwania przemierzamy dżunglę generowaną proceduralnie.

Kwestie techniczne

Gibbon: Beyond the Trees może się pochwalić dwuwymiarową grafiką wysokiej jakości, utrzymaną w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Na uwagę zasługują również realistyczne i płynne animacje małpki.

Ostatnia modyfikacja 4 lutego 2022

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gibbon: Beyond the Trees: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gibbon: Beyond the Trees Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2537U 1.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 5000 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10
PC
Switch
iOS
PS4
PS5