Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Ghosts 'n Goblins Resurrection (Switch)

Ghosts 'n Goblins Resurrection Switch

Trzecia odsłona klasycznej i niezwykle wymagającej serii platformówek. W Ghosts 'n Goblins Resurrection gracze wcielają się w dzielnego Artura, rycerza samotnie przemierzającego niebezpieczny świat fantasy, zamieszkany przez niezliczoną liczbę demonicznych i magicznych stworów.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | 2D | na 2 osoby | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Ghosts 'n Goblins Resurrection (Switch)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

25lutego2021

25lutego2021

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghosts ‘n Goblins Resurrection to klasyczna dwuwymiarowa platformówka fantasy, stawiająca duży nacisk na walkę z napotkanymi przeciwnikami. Jej deweloperem jest japońska firma Capcom. Produkcja powstała po to, by uczcić 35 rocznicę premiery Ghosts ‘n Goblins, a więc pierwszej odsłony serii, która zawitała do salonów arcade w 1985 roku. Tytuł czerpie także inspiracje z jej sequela pod tytułem Ghouls ‘n Ghosts, który ukazał się trzy lata później. Obie produkcje były wielokrotnie wznawiane na różnych platformach sprzętowych.

Fabuła

W Ghosts ‘n Goblins Resurrection wcielamy się w dzielnego rycerza o imieniu Artur. Jego misją jest uratowanie księżniczki, która została porwana i uwięziona przez lorda demonów. Zanim jednak heros dotrze na miejsce będzie musiał wpierw pokonać długą drogę i zniszczyć niezliczoną liczbę sługusów zła, w tym różnego rodzaju nieumarłych oraz inne fantastyczne kreatury.

Mechanika

Model rozgrywki w Ghosts ‘n Goblins Resurrection jest mocno zbliżony do tego z dwóch pierwszych odsłon serii. Mamy więc tu do czynienia z klasyczną dwuwymiarową platformówką, w której przemierzamy serię liniowych poziomów zakończonych walkami z bossami. Plansze wypełnione są po brzegi przeciwnikami, z którymi walczymy przy pomocy rzucanej przez bohatera lancy. Gdy jesteśmy osaczeni, możemy wykonać odskok w bok.

Rolę znacznika życia Artura pełni jego zbroja, którą traci kompletnie po jednym lub kilku atakach wrogów. Na sam koniec bohater zostaje w samych bokserkach, tak więc po kolejnym kontakcie z przeciwnikiem kończymy grę i musimy zaczynać poziom od nowa.

Cykl jest znany z tego, że stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej zagorzałych fanów platformówek. W jego nowej odsłonie twórcy nie chcieli odchodzić od tej tradycji. Ze względu na mniej doświadczonych graczy wprowadzili oni jednak w sumie trzy poziomy trudności, które determinują maksymalna liczbę ataków, jaką heros może wytrzymać przed śmiercią.

Kwestie techniczne

Ghosts‘n Goblins Resurrection posiada kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w komiksowym stylu, oddającym estetykę oryginałów. Rozgrywce towarzyszy intensywna ścieżka muzyczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ghosts 'n Goblins Resurrection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.