Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4
Okładka Bubsy: Paws on Fire! (PC)

Bubsy: Paws on Fire!

Szósta odsłona znanego cyklu platformówek. Opracowane przez studio Choice Provisions Bubsy: Paws on Fire! oddaje w nasze ręce czwórkę bohaterów, z których każdym gra się nieco inaczej. U podstaw rozgrywki leżą przemierzanie barwnych lokacji, omijanie licznych pułapek oraz walka.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D | side-scroll | auto-runner

Okładka Bubsy: Paws on Fire! (PC)

data premiery gry:

16maj2019

PC PS4

29sie2019

Switch

Paws on Fire! to podtytuł szóstej odsłony cyklu Bubsy – platformówek wydawanych przez firmę Accolade. Produkcja została stworzona przez studio Choice Provisions, w którego portfolio błyszczy seria BIT.TRIP.

Fabuła

Historia opowiedziana w grze Bubsy: Paws on Fire! obraca się wokół nietypowego sojuszu zawiązanego przez Bubsy'ego i jego odwiecznych wrogów, znanych jako Woolies. Dzięki temu w trakcie zabawy możemy wcielić się nie tylko w tytułowego bohatera, lecz także w jego towarzyszy, czyli The Woolie, Arnolda oraz Virgila. Poza nimi w grze pojawiają się postacie znane z wcześniejszych odsłon cyklu (jak Terri, Terry czy Oinker).

Mechanika

Na Bubsy: Paws on Fire! składa się ponad sto poziomów ulokowanych w trzech zróżnicowanych światach. Pomimo że w trakcie zabawy akcję najczęściej obserwujemy z boku, na wybranych poziomach kamera przenosi się za plecy postaci. Rozgrywka polega na przemierzaniu barwnych lokacji (protagoniści samodzielnie mkną przed siebie), omijaniu licznych pułapek, a także na toczeniu pojedynków z przeciwnikami, wśród których prym wiedzie trójka potężnych bossów. Warto zauważyć, że każdym bohaterem gra się nieco inaczej – przykładowo, Woolie potrafi sterować latającym talerzem i ostrzeliwać z niego adwersarzy, z kolei Arnold zabiera nas do bonusowych etapów ulokowanych pod ziemią. W miarę postępów zdobywamy kostiumy i dodatki kosmetyczne dla naszych podopiecznych.

Kwestie techniczne

Bubsy: Paws on Fire! posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjaznej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Bubsy: Paws on Fire!

Klasyfikacja PEGI Bubsy: Paws on Fire!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bubsy: Paws on Fire!

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 740 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows Vista SP1

PC
PS4
Switch