Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Ghost Giant (PS4)
OkładkaGhost Giant (PS4)

Ghost Giant

Gra przygodowa powstała z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, w której wcielamy się w tytułowego olbrzymiego ducha. W Ghost Giant opiekujemy się samotnym Louisem, a także pomagamy mieszkańcom miasteczka Sancourt w rozwiązywaniu trapiących ich problemów.

Przygodowe | fantasy | baśń | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost Giant Premiera

16kwi2019

PS4

20lut2020

PC

Gry podobne do Ghost Giant

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Moss

Allumette

Ghost Giant jest baśniową grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio Zoink Games – zespół, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Fe oraz Flipping Death. Produkcja powstała w przeciągu zaledwie 18 miesięcy i od początku tworzona została z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Tytuł w pierwszej kolejności zadebiutował na konsoli PlayStation 4 wiosną 2019 roku. W rok później ukazał się również na komputerach PC.

Fabuła

W trakcie zabawy w Ghost Giant wcielamy się w tytułowego olbrzymiego ducha, który trafia do Sancourt, a więc uroczego nadmorskiego miasteczka zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Bohater musi zaopiekować się Louisem – osamotnionym kotkiem żyjącym na farmie wraz z mamą. Choć początkowo dziecko boi się swojego nowego towarzysza, z czasem nabiera do niego coraz większego zaufania. Autorką opowiedzianej w grze historii jest szwedzka pisarka Sara Bergmark Elfgren, której twórczość (obejmująca powieści, komiksy i scenariusze) została przetłumaczona na dwadzieścia pięć języków.

Mechanika

W Ghost Giant akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Dzięki gigantycznym rozmiarom ducha, w którego się wcielamy, a także ze względu na fakt, że nie widzi go nikt poza Louisem, w trakcie zabawy możemy przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców Sancourt, otwierać drzwi i przenosić rozmaite obiekty pokroju mebli, pojazdów czy drzew, a nawet obracać całe budynki. W ten sposób odkrywamy tajemnice miasteczka. Podczas zabawy możemy eksplorować również malowniczą zatokę, plantację słoneczników należącą do matki naszego podopiecznego oraz wysypisko śmieci. Poprzez nasze interakcje z otoczeniem będziemy pomagać mieszkańcom Sancourt (oraz Louisowi rzecz jasna) w rozwiązywaniu trapiących ich problemów, które często związane są z różnego rodzaju logicznymi łamigłówkami.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Ghost Giant prezentuje się niezwukle przyjemnie dla oka dzięki kreskówkowej stylistyce i barwnej kolorystyce. Jeżeli chodzi o baśniowe projekty fantastycznego świata to, inspiracją dla autorów były ręcznie robione zabawki oraz ich wspomnienia z zabawy klockami LEGO.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2,4+ GB

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Ghost Giant cena w dniu premiery: 99,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Ghost Giant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PC