Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Ghost Giant (PC)

Ghost Giant

Gra przygodowa powstała z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, w której wcielamy się w tytułowego olbrzymiego ducha. W Ghost Giant opiekujemy się samotnym Louisem, a także pomagamy mieszkańcom miasteczka Sancourt w rozwiązywaniu trapiących ich problemów.

Przygodowe | fantasy | baśń | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Ghost Giant (PC)

data premiery gry:

16kwi2019

PS4

20lut2020

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost Giant jest baśniową grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio Zoink Games – zespół, w którego portfolio można znaleźć ciepło przyjęte Fe oraz Flipping Death. Produkcja powstała w przeciągu zaledwie 18 miesięcy i od początku tworzona została z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Tytuł w pierwszej kolejności zadebiutował na konsoli PlayStation 4 wiosną 2019 roku. W rok później ukazał się również na komputerach PC.

Fabuła

W trakcie zabawy w Ghost Giant wcielamy się w tytułowego olbrzymiego ducha, który trafia do Sancourt, a więc uroczego nadmorskiego miasteczka zamieszkiwanego przez antropomorficzne zwierzęta. Bohater musi zaopiekować się Louisem – osamotnionym kotkiem żyjącym na farmie wraz z mamą. Choć początkowo dziecko boi się swojego nowego towarzysza, z czasem nabiera do niego coraz większego zaufania. Autorką opowiedzianej w grze historii jest szwedzka pisarka Sara Bergmark Elfgren, której twórczość (obejmująca powieści, komiksy i scenariusze) została przetłumaczona na dwadzieścia pięć języków.

Mechanika

W Ghost Giant akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Dzięki gigantycznym rozmiarom ducha, w którego się wcielamy, a także ze względu na fakt, że nie widzi go nikt poza Louisem, w trakcie zabawy możemy przyglądać się codziennemu życiu mieszkańców Sancourt, otwierać drzwi i przenosić rozmaite obiekty pokroju mebli, pojazdów czy drzew, a nawet obracać całe budynki. W ten sposób odkrywamy tajemnice miasteczka. Podczas zabawy możemy eksplorować również malowniczą zatokę, plantację słoneczników należącą do matki naszego podopiecznego oraz wysypisko śmieci. Poprzez nasze interakcje z otoczeniem będziemy pomagać mieszkańcom Sancourt (oraz Louisowi rzecz jasna) w rozwiązywaniu trapiących ich problemów, które często związane są z różnego rodzaju logicznymi łamigłówkami.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Ghost Giant prezentuje się niezwukle przyjemnie dla oka dzięki kreskówkowej stylistyce i barwnej kolorystyce. Jeżeli chodzi o baśniowe projekty fantastycznego świata to, inspiracją dla autorów były ręcznie robione zabawki oraz ich wspomnienia z zabawy klockami LEGO.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Ghost Giant

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
PC