Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Geneforge 2: Infestation (PC)
OkładkaGeneforge 2: Infestation (PC)

Geneforge 2: Infestation PC

Zremasterowana wersja drugiej odsłony cyklu izometrycznych RPG-ów zapoczątkowanego w 2002 roku. Podobnie jak pierwowzór i pierwsza część, Geneforge 2: Infestation wyróżnia się na tle innych gier tego typu przede wszystkim za sprawą wolnej ręki, jaką daje graczom podczas zabawy.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | 2D | reedycje/remastery/remaki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geneforge 2: Infestation Premiera PC

27marca2024

Steam

27marca2024

producent: Spiderweb wydawca: Spiderweb Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Geneforge 2: Infestation to gra RPG będąca zremasterowaną wersją wydanego w 2003 roku Geneforge 2, stanowiącego z kolei kontynuację gry Geneforge (która również doczekała się odświeżenia pt. Geneforge 1: Mutagen). Podobnie jak za pierwowzorem, za omawianą pozycją stoi wyspecjalizowane w gatunku RPG studio Spiderweb Software.

Fabuła

Geneforge 2: Infestation przenosi nas do uniwersum fantasy wykreowanego na potrzeby pierwszej odsłony cyklu. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z tak zwanych Kształtujących (ang. Shapers), czyli czarodziejów zdolnych powoływać do życia rozmaite istoty.

Po tym jak nasz mag gubi się w górskiej dziczy, odkrywa, że zaszyli się w niej gotowi do walki rebelianci. Tylko od nas zależy, czy czarodziej zdecyduje się wesprzeć buntowników w walce, czy też stłumi rebelię w zarodku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części serii, nasze poczynania i dokonywane wybory mocno wpływają na przebieg opowieści oraz na jej zakończenie.

Mechanika

W Geneforge 2: Infestation akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Przygoda wiedzie nas przez kilkadziesiąt różnorodnych lokacji, które przemierzamy, prowadząc rozmowy z postaciami neutralnymi, realizując zadania oraz walcząc z adwersarzami.

Starcia toczą się w trybie turowym, a w potyczkach możemy zarówno brać udział samodzielnie, robiąc użytek z broni białej, dystansowej i różnorodnych umiejętności bojowych, jak i przyzywać rozmaite istoty, by walczyły za nas. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by działać po cichu, korzystać z dyplomacji i podstępu w celu uniknięcia konfrontacji bądź nawet przejść na stronę nieprzyjaciół.

W miarę postępów rozwijamy postać, zdobywając coraz potężniejsze wyposażenie, a także odblokowując nowe zdolności i ulepszając już posiadane.

Kwestie techniczne

Pracując nad Geneforge 2: Infestation, autorzy lekko odświeżyli oprawę graficzną. Ponadto unowocześnili interfejs i systemy, a także wzbogacili całość o niedostępne w oryginale lokacje, zadania, postacie i dialogi.

Ostatnia modyfikacja 29 marca 2024

Tryb gry: single player  

Geneforge 2: Infestation cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe Geneforge 2: Infestation: 12+

Geneforge 2: Infestation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows Vista 64-bit