Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Geneforge 1: Mutagen (PC)
OkładkaGeneforge 1: Mutagen (PC)

Geneforge 1: Mutagen PC

Zremasterowana wersja turowego RPG-a z 2002 roku. Cechą charakterystyczną Geneforge 1: Mutagen jest szeroki wachlarz możliwości, jakimi dysponujemy w trakcie rozgrywki. Gra pozwala nam zarówno eliminować każdego, kto stanie nam na drodze, jak i przechodzić na stronę wrogów.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | 2D | reedycje/remastery/remaki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Geneforge 1: Mutagen Premiera PC

24lutego2021

Steam

24lutego2021

producent: Spiderweb wydawca: Spiderweb Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Geneforge 1: Mutagen jest zremasterowaną wersją wydanego w 2002 roku RPG-a pod tytułem Geneforge, którego cechą charakterystyczną było danie graczom wolnej ręki w kwestii tego, w jaki sposób będą rozwiązywać napotykane problemy i w jakim kierunku popchną opowieść. Tytuł został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli niezależne amerykańskie studio Spiderweb Software, które na przestrzeni lat wyspecjalizowało się w gatunku RPG, tworząc między innymi serię Avernum.

Fabuła

W Geneforge 1: Mutagen trafiamy do fantastycznego świata jako jeden z tak zwanych Kształtujących (ang. Shapers). Mowa o potężnych magach zdolnych do tworzenia żywych istot oraz wykorzystywania ich wedle własnego uznania. Przygoda rozpoczyna się w momencie, w którym nasza postać zostaje porwana i trafia na wyspę, gdzie ścierają się rozmaite frakcje próbujące pozyskać naszą tajemną wiedzę. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się zniszczyć je wszystkie, czy też postanowimy sprzymierzyć się z jedną z nich.

Mechanika

W Geneforge 1: Mutagen akcję oglądamy w widoku izometrycznym. Przemierzając kilkadziesiąt lokacji, realizujemy postawione przed nami zadania oraz toczymy turowe starcia z przeciwnikami.

Na polu walki robimy użytek z broni białej i rozmaitych zdolności. Wśród tych ostatnich prym wiodą umiejętności związane z przyzywaniem różnorodnych istot, które aktywnie wspierają nas w walce; każda z nich posiada indywidualny zestaw mocnych i słabych stron, co należy mieć na względzie, nim poślemy je do boju. W miarę postępów rozwijamy postać, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Rozgrywka cechuje się dużą swobodą. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by mierzyć się z każdym, kogo spotkamy na swojej drodze, równie dobrze możemy przemykać za plecami przeciwników lub uciekać się do dyplomacji i podstępów, przechodząc na stronę adwersarzy. Co ciekawe, to samo tyczy się nawet finałowego bossa - możemy go wyeliminować bądź dołączyć do niego. Oczywiście nasze poczynania wpływają nie tylko na przebieg opowieści, lecz również na jej zakończenie.

Kwestie techniczne

Na tle pierwowzoru Geneforge 1: Mutagen odróżnia się za sprawą nowych lokacji, zadań, postaci i dialogów. Ponadto autorzy pochylili się nad interfejsem i poszczególnymi systemami rozgrywki, które zostały uwspółcześnione. Lekko odświeżono również oprawę graficzną.

Ostatnia modyfikacja 21 marca 2024

Tryb gry: single player  

Geneforge 1: Mutagen cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Geneforge 1: Mutagen: 12+

Geneforge 1: Mutagen Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows Vista 64-bit